Zónová dieta

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím žádné hodnocení)
Loading...Loading...

Pojem zónová dieta označuje takové stravování, při němž je nezbytné dodržovat určitý poměr živin. Strava, kterou během dne konzumujete, by se měla skládat ze 40 % sacharidů, 30 % bílkovin a 30 % tuků. Jíst byste měli pravidelně, ideálně každé tři hodiny. Důležitou součástí zónové diety je pitný režim, přičemž byste měli pít jen neslazenou vodu a čaje. Vyhýbat se musíte alkoholu. Zónová dieta je založena na tom, že omezíte příjem sacharidů.

Každý den byste měli odstartovat snídaní. Snídejte do půl hodiny od probuzení, a potom jezte v pravidelných intervalech po třech hodinách. Poslední jídlo byste měli mít asi hodinu před spaním, abyste nešli do postele s plným žaludkem. V pokrmech by se neměly objevovat sacharidy, vyhněte se smaženým jídlům, kávě a podobně. Jedině tak docílíte toho, aby byla zónová dieta úspěšná.

Chci poradit jak hubnout

Jak by měl jídelníček vypadat?

Ke snídani si dejte tři míchané bílky s půlkou krajíce žitného chleba a grapefruit. Jako dopolední svačinku, která by měl být tři hodiny po snídani, mže být 100 g Cottage a paprika. K obědu si udělejte 150 g kuřecích prsíček, k tomu 60 g rýže natural a doplňte tento pokrm dušenými žampiony, jichž může být až 200 g. Odpolední svačinka se může skládat z 50 krůtích prsou a jablka. K večeři si připravte salát z mořských plodů a dejte si k němu dva plátky žitného chleba. Hodinu před spaním je ideální si dát 50 g sýra a k tomu 1 dl bílého vína.

U zónové diety je důležité nejen to, co jíte, ale také jak si jídlo během dne rozložíte. Je potřeba se naučit jíst zdravě. Jíte pravidelně, každé tři hodiny, a tak nebudete trpět hlady. Váš organismus ocení přísun dostatku živin a vitamínů. Zónová dieta je sice zpočátku náročná, co se týče přípravy, a také musíte přemýšlet nad tím, co během dne budete jíst. Hubnutí je pomalejší, ale za to účinné a trvalé. Pokud byste drželi zónovou dietu pouze krátce, a pak s ní přestali, protože se podle vás nedostavovali žádné výsledy, může se dostavit jojo efekt, který je dnes strašákem mnoha žen i mužů.

 

Rubrika: Diety

Tagy:

 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů