Zázvor a jeho účinky

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 1,00 z 5)
Loading...Loading...
zázvor

Pokud často trpíte nevolností, býváte několikrát do roka nachlazení nebo chcete, aby Vaše tělo rychleji spalovalo přebytečný tuk, měli byste se co nejrychleji skamarádit právě se zázvorem. Jeho účinky Vás jistě ohromí.

Bolest hlavy, kloubů nebo svalů, na to všechno Vám může stačit zázvor. Když se naučíte tuto potravinu konzumovat pravidelně, nemusíte mít strach ze zákeřného zimního počasí nebo bolestí žaludku kvůli stresu z práce.

Tato rostlina pochází z jihovýchodní Asie, proto Vás nemůže překvapit, když na ni narazíte právě v asijských restauracích a v jejich specializovaných prodejnách. Nemusíte mít ale strach, že zázvor neseženete. Nachází se normálně v obchodě v oddělení zeleniny. Využívat ho můžete sušený nebo mletý, ale nejlepší a nejsilnější je právě čerstvý. Pokud si nevíte při výběru rady, vždy vybírejte menší a světlejší oddenky. Z pravidla bývají šťavnatější a jemnější. Cena se pohybuje kolem 110 Kč/kg, takže Vás jeden kousek vyjde na pár korun. Jestliže celý zázvor nespotřebujete naráz, v lednici vydrží klidně několik týdnů.

Jak zázvor zpracovat

Před používáním nezapomeňte zázvor oloupat. Pak už záleží na Vás, jestli ho budete strouhat nebo krájet. Okamžitě ucítíte zázvorové silice a éterické oleje. Používat ho v kuchyni můžete na mnoho způsobů, jen si k němu musíte najít cestu.

Zázvor a vaření

Indie a Čína jsou proslulé svými pokrmy se zázvorem a tento oddenek je pro ně velmi cenným kulinářským zázrakem. Pokrmům přináší pikantní a citronovou příchuť. Samozřejmě nepoužívá se pouze ve slaných pokrmech, ale také v pekařství a u cukrářských výrobků. Najít ho můžete například v perníčcích, sušenkách nebo marmeládách.

Hlavní účinky zázvoru

  • je antibakteriální a protizánětlivý
  • zlepšuje trávení a pomáhá při žaludečních nevolnostech, jak cestovních, tak například v těhotenství
  • působí preventivně proti chřipce a rýmě
  • uklidňuje bolesti hlavy
  • zpomaluje některé druhy rakoviny
  • je prevencí proti stresu

Jestliže jste zázvor nikdy nezkoušeli, doporučujeme si ho zakoupit a vyzkoušet. Jakmile mu přijdete na chuť, zimní večery si bez něho nebudete moci představit.

 
 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů