Vibrační posilovací stroje

Vibrační stroje se staly v posledních letech velkým hitem. Všechny pracují prakticky na stejném principu. Cvičením na nich využíváte více svalových vláken a posilování a tvarování se tak stává efektivnější.
V zásadě lze rozdělit vibrační stroje na dvě skupiny – vibrační plošiny a posilovací vibrační přístroje, do kterých patří například Power Plate.
Možná jste už vyzkoušeli cvičení nebo hubnutí na vibračních plošinách. Pravda je ale taková, že se v jejich případě jedná více než o aktivní trénink jen o pasivní stroj. Tato plošina „pracuje za Vás“. Naklání Vás ze strany na stranu, nahoru a dolů a to zhruba 5 až 15 minut. Toto cvičení se dá přirovnat spíše k masážím, které slouží k uvolnění svalů.
V případě vibračních posilovacích strojů jde o úplně něco jiného. Tyto stroje necvičí za Vás, musíte se aktivně podílet a vydávat energii. Cviky se velmi podobají těm, které normálně provádíte v posilovně nebo třeba na aerobiku. Rozdíl je v použití vibračního přístroje. Ten Vaše cvičení udělá mnohonásobně účinnější. Přístroj v tomto případě slouží jako prostředek, který pomáhá ke zpevnění trupu, zlepšení svalové síly a navíc napomáhá i v regeneraci. U některých vibračních strojů můžete najít i takový program, který Vás může příjemně namasírovat a tak uvolnit namoženým svalům.
Samotný trénink na vibračních přístrojích trvá většinou 30 minut. Tohle ocení především ti, kteří jsou zaneprázdnění prací nebo jinými povinnostmi a na cvičení jim tak nezbývá moc času. Za tuto dobu se stihnete zahřát, zatrénovat si a nakonec svaly uvolnit. Navíc je dokázáno, že půl hodina cvičení na vibračním stroji lze přirovnat k hodině cvičení v posilovně. Musíte si ale uvědomit, že vibrační stroje Vám pomohou svaly vytvarovat, nikoli ale spalovat tuky. Pokud chcete tedy hubnout, musíte do svého cvičebního plánu přidat ještě nějakou kardio aktivitu.
Ne všechny vibrační posilovací stroje jsou však stejně kvalitní. I když pracují na stejném principu, efekt cvičení se může lišit. Například Power Plate má certifikát, který umožňuje, aby jej používali i v nemocnicích k léčbě různých nemocí pohybového aparátu. Jeho pořízení je ale drahé, proto se můžete setkat i s levnějšími variantami. Na ty si musíte dávat pozor. Některé dokonce tvrdí, že nemusíte dělat vůbec nic a přístroj za Vás vše odcvičí. Proto se vždy raději ujistěte, že stroj, na kterém cvičíte, má náležité licence. To Vám dá záruku, že přístroj prošel zkouškami a cvičení na něm je bezpečné.