Švestky a hubnutí

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím žádné hodnocení)
Loading...Loading...
švestky

V poslední době se názory, co je vhodné při hubnutí, hodně mění. Najít tak větší počet odborníků, kteří by se jednohlasně shodli, co je nebo není přínosné při hubnutí, je stejně náročné, jako samotný proces hubnutí. Jako krásným příkladem jsou právě sušené švestky.

Sušené ovoce patří mezi oblíbené pochoutky velké řady lidí. Doporučuje se i třeba jako náhrada za klasické nezdravé sladkosti. Dietologové ale upozorňují, že sušené švestky jsou ovoce a to obsahuje velké množství cukru. Na druhou stranu ho ale i doporučují a to díky vláknině, kterou obsahuje. Pokud sušené švestky konzumujete, víte, že se po snězení cítíte více a déle nasycení a za to může právě vláknina. Denně Vám stačí konzumovat rozděleně dvě malé hrsti a díky nim udržíte hlad na uzdě.

Nedávná studie poukázala na zjištění, že jedinci, kteří pravidelně v rámci hubnutí konzumovali menší množství sušených švestek, zhubli lehčeji než ti jedinci, kterým v dietním jídelníčku tato potravina chyběla. V této studii se sledovalo 100 lidí trpících nadváhou, kterým byla v době výzkumu stanovena dieta. Polovině lidí byla mimo tento jídelníček povolena i konzumace sušených švestek, mužům cca 170 gramů za den, u žen zhruba 140 gramů. U obou skupin dobrovolníci zhubli zhruba dva kilogramy na váze a zhruba 3 centimetry v pase po dobu 3 měsíců. U skupiny, která měla v jídelníčku i švestky se ale zjistilo, že koncem měření docházelo k rychlejšímu úbytku váhy a navíc se cítili plnější a návaly hladu se zmenšily.

Pokud sušené ovoce nekonzumujete, ale přemýšlíte, že ho do svého jídelníčku zařadíte, měli byste být opatrnější s množstvím. Může se totiž stát, že jestliže máte citlivější žaludek, nemusí Vám přísun tohoto jídla ihned sednout.

 
 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů