Sušené ovoce a hubnutí

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím žádné hodnocení)
Loading...Loading...
susene-ovoce

Pustili jste se do boje s kily a máte svůj jídelníček pod kontrolou? Pravidelně sportujete, dodržujete pitný režim, ale pořád ne a ne zhubnout? Problém může být schovaný v nevinných pochutinách.

Už od malička se nám rodiče snažili vštípit, že musíme jíst hodně ovoce a zeleniny, abychom byli zdraví. Ano, to je samozřejmě pravda, ale zapomněli nám už říct, že také všeho moc škodí. Tohle platí zejména u ovoce, u kterého bychom měli být v redukční dietě velmi opatrní, zvláště pak pokud se jedná o sušenou variantu.

Sušené ovoce na jednu stranu patří mezi dobrou náhradu například čokoládové tyčinky, ale rozhodně nemůžete počítat s tím, že po něm zhubnete. Sušené ovoce totiž ve své formě obsahuje mnohem více cukru než ovoce čerstvé a navíc velkou jeho nevýhodou je také to, že má minimální sytící schopnost. Proto, abyste se ho najedli, musíte ho sníst opravdu velké množství. A tady právě narážíme na kámen úrazu.

Chci jídelníček na míru

Sušené ovoce ale nesmíme házet všechno do jednoho pytle. Zářným případem jsou třeba sušené švestky, u kterých vědci zjistili, že jejich konzumace Vám může dokonce i s hubnutím pomoci. Z tohoto důvodu si při své dietě klidně můžete dovolit sem tam pojídat nějakou tu sušenou švestku. Doporučuje se to nejenom kvůli jejímu mírně projímavému účinku, ale také proto, že Vám může pomoci zmírnit chutě k jídlu a vyvarovat se tedy nebezpečným návalům hladu.

Bio kvalita vítězí

Při výběru bychom měli dbát hlavně na tři věci. Jakým způsobem je ovoce ošetřeno, zda není doslazované a zda bylo sušené za pomocí oxidu siřičitého. Některé výrobky obsahují přidaný tuk i cukr. Těmto se vyhýbejte obloukem nebo se rovnou můžete vrátit k čokoládové tyčince a rozdíl nebude žádný. Co se týče oxidu siřičitého, ten se používá jako konzervační prostředek. Ovoci nedovolí zhnědnout a tak si zachovává svůj atraktivní vzhled i barvu. Bohužel toto činidlo může u někoho vyvolávat alergickou reakci, a proto raději volte ovoce nesířené, na kterém si můžete pochutnat bez strachu o své zdraví.

Jestliže se nebojíte experimentovat, neváhejte vyzkoušet sušené plody Goji, neboli Kustovnice čínské. Tato potravina se občas řadí mezi tzv. superpotraviny, protože má zázračný účinek na naše zdraví. Obsahuje velké množství pro tělo přínosných a zdravých látek, mezi které se řadí antioxidanty, vitamín C, B a E a vysoký obsah minerálních látek. Zmínit můžeme například zinek, železo, měď, vápník nebo selen. Goji se považuje za elixír mládí, který podporuje celkovou vitalitu a sexuální apetit. Navíc mají tyto malé bobulky protirakovinotvorné účinky a mnohonásobně posilují Váš imunitní systém. Konzumovat je můžete třeba s bílým jogurtem nebo jen tak zobat během dne.

 
 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů