Superpotravina jménem Chlorella

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 4,00 z 5)
Loading...Loading...

Chlorella, latinským názvem chlorella pyrenoidosa, je jednobuněčná sladkovodní řada se smaragdově zelenou barvou. Je největším zdrojem chlorofylu, tedy zeleného rostlinného barviva, které je velmi důležité nejen pro rostliny, ale také pro lidské tělo.

Svým složením se chlorofyl velmi podobá našemu krevnímu barvivu – hemoglobinu. V našem organismu pak působí jako protizánětlivá látka, která čistí naše buňky. Obsahují jej všechny zelené potraviny, avšak v různé koncentraci.

Jaké má Chlorella účinky:

  • Zbavuje organismus nečistot.
  • Urychluje hojení ran, všedů i zánětů.
  • Zlepšuje okysličování krve.

Pro naše zdraví přináší užívání chlorelly celou řadu pozitivních účinků:

  • Váže na sebe toxiny obsažené v těle: díky vysokému obsahu vlákniny má chlorella skvělou schopnost odvádět z našeho těla i letité usazeniny. Těžké kovy a jedy přijaté ve stravě či z ovzduší se spolu s dalším odpadem postupně usazují na střevních stěnách a není výjimkou, že tyto usazeniny váží i několik kilogramů. Celková detoxikace tak podpoří vyprázdnění střevního traktu, což obvykle vede také ke snížení hmotnosti.
  • Účinně vyrovnává PH našeho organismu: díky nesprávné stravě trpí většina populace překyselením organismu, což následně vede k množení nebezpečných organismům, jako jsou třeba plísně. V překyseleném těle také hravě vítězí rakovinotvorné buňky nad těmi obrannými, zelené potraviny díky svému složení pomáhají tuto situaci vyrovnávat a zlepšují přirozenou obranyschopnost organismu.
  • Má vysoký obsah chlorofylu: chlorella obsahuje aminokyselinu tryptofan, která je esenciální pro tvorbu serotoninu, tedy hormonu radosti a štěstí. Večer tělo tento hormon přeměňuje na melatonin, díky kterému lépe usínáme. Léčitelé chlorofyl vnímají jako látku, která uchovává sluneční energii a jejíž konzumace nám dává moudrost a lásku.

Obsahuje růstový faktor CGF: při intenzivní fotosyntéze vzniká CGF, který napomáhá buňkám v regeneraci. Ten má celou řadu pozitivních účinků:

  • Výrazně omlazuje a posiluje tělo
  • Je silným probiotikem (posiluje střevní a vaginální mikroflóru)
  • Dodává energii a vitalitu
  • Zvyšuje množství krvinek a urychluje hojení ran.

Chlorella není lék

Je třeba si uvědomit, že Chlorella není jednorázovým lékem. Jako potravina ze skupiny „zelených potravin“ a jako takovou ji musíme přijímat ve svém jídelníčku. Chlorella řeší problémy našeho organismu dlouhodobým posilováním imunity a postupnou detoxikací těla. Musíme si uvědomit, že zdraví a stav našeho organismu pramení z životního stylu a zelené potraviny jsou pouze pomocníkem k získání trvalého zdraví.

 

Rubrika: Doplňky stravy

Tagy:

 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů