Štítná žláza a hubnutí

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím žádné hodnocení)
Loading...Loading...

Pokud se potýkáte s nadváhou a současně máte podezření, že trpíte onemocněním štítné žlázy, často se Vám může zdát, že hubnutí je předem prohraný boj. Všem těmto lidem se doporučuje, aby si nechali odebrat krev na vyšetření hladiny hormonů štítné žlázy u svého odborného lékaře.

Poté teprve uvidíte, jestli za problémy s váhou stojí právě počínající snižující se činnost štítné žlázy. Většinou se nemusí projevovat vůbec žádné příznaky této nemoci a proto Vás ani nemusí napadnout, že je něco v nepořádku. Příznaky se projevují většinou až při podstatném snížení činnosti. Jediné, na co si můžete stěžovat, je únava, kterou si ale lze omlouvat pracovním nebo psychickým vytížením nebo nedostatečným pitným režimem. Navíc mnoho lidí si ani nechce připustit, že by mohlo jít o zdravotní problém.

Zjistit, že Vaše štítná žláza vypovídá sníženou činností, lze na základě výsledků analýzy složení těla, kdy poměr mezi svalovou a tukovou hmotou může ledacos napovědět. Nehledě na hodnotu Vašeho bazálního metabolismu. Jelikož právě zpomalený metabolismus může za velmi pomalé změny ve váze i přes to, že výrazně změníte životní styl. Může se i stát, že se vůbec žádné změny nedějí, což u většiny lidí může vést k demotivaci a na dodržování zásad zdravé výživy a cvičení se vykašlou.

Samozřejmě jakmile se hladina hormonů normalizuje, nic nebrání tomu, aby se redukce tuku a zachování svalové hmoty realizovala. A dokonce je možné, že se i postupně začne zrychlovat metabolismus. Takže pokud i Vy trpíte nadváhou nebo obezitou a Vaše činnost štítné žlázy je snížená, nehledejte příčinu v tomto onemocnění. Hmotnost se většinou zvýší jen v důsledku, že štítnou žlázu neléčíte nebo ji kompenzujete špatnými hormony. Avšak až se Vám podaří díky lékům hladinu poupravit, vymlouvat se na štítnou žlázu nemůžete.

Prvním krokem je správně sestavený jídelníček. Pro lidi, kteří trpí tímto onemocněním, je nejdůležitější právě změnění svého složení těla, což znamená redukování tukové tkáně a naopak zvýšení svalové tkáně. Největší chybou tedy je, pokud vynecháváte nebo odbýváte jednotlivé chody a nehlídáte si konzumaci kvalitních bílkovin. Dodržování nesmyslných diet se vyvarujte. Vedou k přílišnému omezování potravin a můžete tak hladovět.

Pokud jste se tedy rozhodli, že i přes sníženou činnost štítné žlázy chcete změnit Váš životní styl a máte pevnou vůli, podstupte analýzu složení těla, kde zjistíte, jakou minimální energii organismus potřebuje, aby fungoval optimálně. Takže stačí vědět jednoduchou věc, kolik toho musíte sníst, aby Vaše tělo dostalo dostatek energie a živin a výsledky pak neminou i ty, co si myslí, že při jejich nemoci je štíhlé a zdravé tělo tabu.

 
 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů