Sója a její účinky

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím žádné hodnocení)
Loading...Loading...
sója

Co to je vlastně sója? Značná část produkce pochází z genově modifikovaných odrůd. Sójové boby jsou plody sóji luštinaté, neboli Gycine max, což je rostlina se světle fialovými květy, která dorůstá do výšky až jednoho metru.

Tato potravina byla důležitou stravou již na úsvitu vyspělých lidských civilizací. Je to potravina rostlinného původu, která tím pádem neobsahuje cholesterol. Pokud potřebujete zvýšit příjem vlákniny a bílkoviny, sója je vhodnou kandidátkou. Nedávné výzkumy navíc dokazují, že spotřeba sójové bílkoviny snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Při pravidelné konzumaci dvakrát denně zhruba 10-15 gramů může klesnout hladina špatného cholesterolu (LDL) až o 6 %.

Sója a výrobky z ní vyrobené obsahují kvalitní bílkoviny, olej s vysokým obsahem nenasycených mastných kyselin a také vitamin E. Dále obsahuje fosfolipidy, vápník, železo, vitamin B a výše zmíněnou vlákninu. Strach nemusíte mít ani z množství tuků obsažených v sóji. Ty se pohybují v hranici mezi 10-19 % nasycených mastných kyselin a 81-91% nenasycených mastných kyselin. Zástupce nejvýznamnější esenciální mastné kyseliny je kyselina linolová, kterou lze přijímat pouze pomocí potravin.

Chci zdravě hubnout

Sója navíc obsahuje velké množství izoflavonů. Ty mají slabší účinek než estrogen, ale mohou blokovat receptory tohoto hormonu a snižovat tak jeho příjem. Vědci chtějí této vlastnosti využít při léčení rakoviny prsu, prostaty a štítné žlázy. U těchto druhů rakoviny totiž růst s tímto hormonem souvisí.

I konzumace sóji není vhodná pro určitou skupinu lidí. V tomto případě se jedná o těhotné ženy. Ty by se měli sóji vyhýbat. Izoflavony totiž ovlivňují činnost štítné žlázy a tím i hormonální režim organismu. Výsledkem toho všeho může být omezení plodnosti.

 
 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů