Jak snížit cholesterol

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím žádné hodnocení)
Loading...Loading...
ryba

Vysoká hladina cholesterolu je závažným rizikovým faktorem pro rozvoj nemocí srdce a cév. Můžeme ho ale přirozenou cestou ovlivnit. Jak? V tomto článku najdete 10 rad, jak snížit svůj cholesterol.

  • Jestliže máte nadváhu nebo jste dokonce obézní, pokuste se shodit přebytečná kila. Existuje vztah mezi příjmem kalorií a hladinou cholesterolu v krvi. Navíc tím, že snížíte Vaši váhu, snížíte rizika dalších nemocí, jako je cukrovka nebo vysoký krevní tlak.
  • Kouříte? Pokud ano, nejlepší by bylo přestat. Kouření totiž významně snižuje hladiny dobrého HDL cholesterolu.
  • Máte málo pohybu? Začnete postupně sportovní aktivity do svého denního rozvrhu zařazovat. Pravidelné pohybové aktivity snižují špatný LDL cholesterol a zvyšují naopak dobrý HDL cholesterol. Minimum času, který byste měli týdně sportu přiřazovat, je 3,5 hodiny.
  • Snažte se ze svého jídelníčku vyřadit nasycené tuky, přispívají totiž k vysoké hladině cholesterolu v krvi.
  • Konzumujte více vlákniny. Pomáhá zažívacímu traktu vyloučit cholesterol a tak zabraňuje jeho vstřebávání do krve.
  • Jezte více ryb. Obsahují omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které jsou pro tělo velmi dobré. Obecně je doporučeno jíst ryby alespoň dvakrát týdně.
  • Máte rádi ořechy? Pokud je Vaše odpověď ano, pak je zařaďte do svého jídelníčku. Ořechy jsou sice tučné, ale nejedná se o tuky nasycené. Samozřejmě ale neznamená, že sníte jeden sáček na snídani a druhý na svačinu. Denně by se nemělo jíst více než jedna malá hrst.
  • Sklenka vína neuškodí. Nemyslí se tím ale samozřejmě, že budete pít nadměrné množství alkoholu. Nicméně je opravdu prokázáno, že mírná konzumace alkoholu (maximálně 2 dcl vína denně) zvyšuje hladinu dobrého cholesterolu až o 10%.
  • Zelený čaj je skvělou alternativou sladkých limonád. Mimo to, že neobsahuje žádné kalorie, může snižovat i špatný cholesterol až o 5%.
  • Nahraďte máslo za margarín. Nejlépe za ten, který je označen jako light a může tak obsahovat až o 60% kalorií méně než klasické máslo. Některé druhy mohou být obohaceny i o rostlinné steroly, které Vám se snížení hladiny cholesterolu také pomohou.
 
 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů