Co to jsou sacharidy

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím žádné hodnocení)
Loading...Loading...

Abyste byli schopní sestavit si správně jídelníček, je potřeba pochopit podstatu jídla a seznámit se s úplnými základy. V tomto článku se proto zaměříme na sacharidy, které představují pro Vaše tělo podstatný zdroj energie.

Sacharidy chápejte jako něco, co je dobré svému tělu dodat, ale je důležité, abyste dodržovali pár pravidel.

Ve své podstatě jsou to cukry, o kterých víte, že jsou zdrojem energie. Sacharidy můžeme dělit na dvě skupiny, které jsou pro Váš jídelníček podstatné, na jednoduché a komplexní. Jednoduché sacharidy dokáží dodat tělu energii okamžitě. Jsou ale bohužel nebezpečnější pro naši postavu. Naopak komplexní sacharidy naše tělo zásobují energií na delší dobu. Z toho důvodu jsou pro nás vhodnější.

Pokud jste někdy zažili například při závodě nebo na výletě na kole situaci, kdy jste byli fyzicky na dně, cukr v jakékoliv podobě (normální cukr, slazené pití nebo sladkost) je ideální pro doplnění energie. Všechny tyto zdroje se řadí do skupiny jednoduchých sacharidů, z čehož vyplývá, že účinek nastane téměř okamžitě. V takovéto situaci jsou jednoduché sacharidy velmi vhodné. Do těchto krajních podmínek se ale můžete dostat opravdu jen v extrémních situacích a ne při běžné stravě nebo pohybu.

Chci zdravě hubnout

Za všechen tuk na těle, jak je naznačeno na začátku článku, můžou tedy sacharidy. Nadbytek se ukládá v těle na horší časy a to právě do zmíněných tuků. Sacharidy dávkujte nejlépe ráno a postupem dne dávku snižujte. Poslední jídlo Vašeho dne by mělo obsahovat pouze bílkoviny a zeleninu. Chcete-li se zbavit přebytečné váhy, přítelem číslo jedna bude opravdu nadbytek sacharidů. Jestliže je snížíte razantně, výsledek se dostaví velmi rychle.

Pokud velmi často cvičíte, sacharidy jsou pro fitness přímo nutné. Existují dokonce i přípravky, které jsou speciálně určené pro tzv. nakopnutí (většinou se jedná o kombinaci cukrů). Cukry hrají roli při jídlech před a po tréninku. V obou těchto fázích by měli být zastoupeny, protože nejenom že dodají energii, ale pomáhají i v regeneraci a v oddálení pocitu hladu. Pravé sacharidy. To je to, co Vás drží od cíle, ale víte, že je do jídelníčku zařadit prostě musíte, jelikož potřebujete jejich energii pro následný trénink. Z toho důvodu se snažte jíst co nejméně upravenou rýži, celozrnné pečivo, ovesné vločky nebo luštěniny. Prázdné sacharidy (prázdné kalorie) jako právě cukr, sladkosti, slazené nápoje nebo pivo jsou určeny jen pro případ nouze a proto se snažte této skupině vyhýbat. Jejich vyřazení z jídelníčku Vám pomůže za vysněnou a zdravou postavou.

 
 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů