Psyllium a hubnutí

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím žádné hodnocení)
Loading...Loading...
psyllium

Pokud jste se rozhodli, že při hubnutí zkusíte brát právě psyllium, velmi pozorně si přečtěte tento článek. Při nesprávném užívání se Vám totiž může efekt obrátit a kila Vám mohou jít nahoru!

Psyllium se získává z jitrocele indického. Největší výskyt je tedy právě v Indii, ale najít ho můžeme i v Austrálii, Iráku nebo Pákistánu. V indické medicíně se vyskytuje již více než 2 000 let.

Je to čistě přírodní a nenávyková rozpustná vláknina, která se vyznačuje schopností absorbovat vodu a rozkládá se v trávicím traktu. Díky tomu může být pro tělo zdrojem energie. Tímto se výrazně odlišuje od nerozpustné vlákniny, která tento rozklad postrádá a tím pádem z ní tělo žádnou energii získat nemůže. Rozpustnou vlákninu můžeme přirovnat například k probiotikům, která také vyživují mikrobiální flóru. Tuto rozpustnou vlákninu můžeme najít v ovoci, zelenině, houbách, bramborách nebo třeba v luštěninách.

Chci zdravě hubnout

Psyllium a hubnutí

Psyllium Vám jistě dokáže pomoci při snaze zhubnout, ale musíte dávat velký pozor na správné užívání. Nedodržení zásad Vás může stát několik kilo navíc, takže efekt bude naprosto opačný. Užívat byste ho měli nejlépe ráno nalačno zhruba 30 minut před jídlem. Toto užívání Vám zajistí nejefektivnější pročišťování. Můžete také narazit na názory, které říkají, že podávání většího množství dávek denně může způsobovat právě přibývání na váze. Tohle je ovšem velmi individuální záležitost, jelikož každý organismus může na psyllium reagovat naprosto odlišným způsobem. Pokud si nejste jisti, jak správně dávkovat psyllium v ohledu na Váš organismus, nebojte se vyhledat radu odborníka.

Velmi důležité je dodržovat pitný režim. Dostatečné množství tekutin Vám pomůže z těla vyplavit škodlivé látky. Obecně platí, že při užívání vlákniny je dobré vypít minimálně 2 litry tekutin denně. Pokud byste tento pitný režim nedodržovali, může Vám psyllium způsobovat zácpu nebo jiné střevní potíže a i tohle Vám s hubnutím vůbec nepomůže.

Jak psyllium pomáhá?

  • zbavuje tělo pocitu hladu,
  • neobsahuje cukry,
  • obsahuje vysoký podíl rozpustné vlákniny,
  • zabraňuje ukládání přebytečných tuků,
  • podporuje správnou funkci střev,
  • organismus díky vláknině lépe vstřebává z potravy všechny potřebné živiny.

Příprava psyllia

V ¼ litru vody, čaje nebo džusu rozpustíme 1 až 2 čajové lžičky psyllia. Poté nápoj vypijeme.

 
 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů