Při hubnutí si dopřejte rybu

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím žádné hodnocení)
Loading...Loading...
ryba

Kuřecí maso je při hubnutí dobré, ale ryba je mnohdy mnohem lepší volba. I když může sice obsahovat více tuků, v její prospěch hraje jeho složení. Ryby mají jako jediné z mas výhodu, že obsažený tuk v nich často nevadí, ba naopak.

Rybí tuk svědčí srdci, mozku i nervům. Navíc obsahují mnoho důležitých živin včetně kvalitních bílkovin, vitaminu D, A, B12 a jódu. Jíst nemusíte pouze mořské ryby. Mastné kyseliny omega-3 totiž dostanete třeba i z uměle chovaných sladkovodních živočichů.

Někdy jdou rady lékařů trochu proti sobě – nejvíc má být těchto zdraví prospěšných látek v potravinách jako je losos, makrela, pstruh nebo tresčí játra. Tyto potraviny by se měly konzumovat dvakrát týdně. Na druhou stranu v sobě ryby a výrobky z nich skrývají i zdravotní rizika. Zejména rtuť a dioxiny, které se ukládají do mořských ryb z oblastí, které jsou znečištěné průmyslovým odpadem. Větším rizikem v tomto případě jsou velké dravé ryby, ale i tak, jestliže je jíte nejvýše jednou týdně, nic by se Vám stát nemělo.

Energetické hodnoty rybího masa

Treska – 300 kJ/100 g
Kapr – 560 kJ/100 g
Losos – 800 kJ/100 g
Makrela – 750 kJ/100 g
Uzená makrela – 1050 kJ/100 g

Sáhnout můžete i po některých jiných rybích výrobcích. Pozor si ale dávejte například na uzenou makrelu, která může obsahovat některé choroboplodné zárodky, díky kterým můžete mít zažívací potíže. Z toho důvodu se vůbec nehodí pro malé děti nebo těhotné ženy.

Populární jsou i sardinky. V obchodech jich můžete najít velké množství od sardinek v oleji nebo v tomatové omáčce. Olejové mají stejně energie jako uzená makrela. Dále tuňák v oleji má 830 kJ/100 g, kdežto tuňák ve vlastní šťávě jen 460 kJ/100 g. V České republice je velmi oblíbený i tzv. zavináč, který obsahuje 760 kJ/100 g.

Velmi populární jsou i krabí tyčinky, které tedy nemají s krabem nic společného. Dobře se ale snesou s dietou, protože mají jen 410 kJ/100 g. Podobně málo mají i mořské plody jako krevety nebo slávky. Naopak opravdovou kalorickou bombou jsou tresčí játra v oleji nebo kaviár. Jen pro srovnání, právě tresčí játra obsahují 2560 kJ/100 g.

 
 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů