Překyselený organismus

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 4,00 z 5)
Loading...Loading...
biopotraviny

Trpíte překyseleným organismem? Pak vězte, že se jedná o zdravotní problém, který není radno podceňovat. Za překyselení organismu si nejčastěji můžeme sami. Zamyslete se proto nad svou životosprávou, zařaďte do jídelníčku zásadité potraviny a omezte alkohol.

Ti, kteří trpí překyseleným organismem, považují tento stav za zcela normální. Po jídle si tak vždy vezmou léky a čekají, až nepříjemné pocity v břiše ustanou. Jenže opak je pravdou. Za překyselení organismu může špatná strava, málo pohybu či nadmíra stresu. Tyto faktory mohou za to, že dochází k acido-bazické nerovnováze v těle, čímž jsou vyvolány další zdravotní komplikace, jako je například osteoporóza a paradentóza.

To, zda máte překyselený organismus, snadno zjistíte z pH moči díky papírku, jehož hodnota by měla být kolem 7. Ovšem pozor, hodnota pH v krvi musí být v rozmezí od 7,35 do 7,44.

S překyselením organismu je spojeno mnoho nemocí

Vždy je nutné si uvědomit, že je pro naše zdraví velmi důležité, aby tělo bylo v rovnováze. Dochází-li k překyselení, je na čase přidat zásaditosti. Vhodné je se začít alespoň trochu hýbat a snažit se být v psychické pohodě.

Na překyselený organismus v žádném případě dlouhodobě neberte léky, raději do svého jídelníčku přidejte více zásadotvorných potravin a ve velké míře uberte těch kyselinotvorných. Ač se může na první pohled zdát změna jídelníčku jako banální, uvidíte, že brzy se zbavíte mnoha zdravotních problémů, a to ať už bolesti kloubů, častých infekcí, bolesti břicha či únavy.

Ovšem překyselení se může na našem těle projevovat i v podobě oslabené imunity, častého nadýmaní, pálení žáhy nebo ekzémů. To vše může vést až k cukrovce, autoimunitnímu onemocnění, různým alergiím a k rakovině.

Kyselinotvorné potraviny vyměňte za zásadotvorné

Pro své zdraví bychom měli dělat maximum, a proto se snažte ze svého jídelníčku vyřadit nebo alespoň eliminovat zmiňované kyselinotvorné potraviny. Těmi jsou tučná a smažená jídla, sladkosti, potraviny z bílé mouky, cukr, sůl, mléčné výrobky, maso, uzeniny a především kofein a alkohol.

K nerovnováze v těle napomáhají i některé druhy ovoce, obiloviny, vejce a ořechy. Také způsob konzumace je velmi důležitý. Jíst bychom měli vždy pomalu a v klidu.

A jaké potraviny jsou ty zásadotvorné? Mezi ně patří zelenina, banány, jablka, jahody, pomeranče, hruška, jáhly, sojové klíčky, husí prsa, grahamové pečivo, libové maso a celozrnné potraviny. Na překyselení přijdou vhod také bylinné čaje a čistá voda.

 
 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů