Pomelo a hubnutí

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím žádné hodnocení)
Loading...Loading...
Pomelo.

Fakta ukazují, že pomelo je vhodným pomocníkem v boji s nadváhou. Všechno má ale svá pravidla a je důležité je dodržovat. Jinak by se z tohoto pomocníka mohl stát nepřítel štíhlé postavy. Prvním pravidlem je přiměřené množství (zpravidla 1-2 porce denně). I tady tedy platí, všeho s mírou. Dále je dobré neposouvat konzumaci ovoce do večerních hodin a jíst ho nejlépe čerstvé.

Pomelo pochází z Jihovýchodní Asie, ale najít ho můžete i v USA, Mexiku nebo Číně, kde dokonce lidé věří, že pomelo přináší štěstí a blahobyt. Toto ovoce je zdrojem řady důležitých látek a navíc má velmi nízkou energetickou hodnotu.

Má vysoký obsah:

  • vitaminů A a C
  • manganu, železa a draslíku
  • vody

Naopak neobsahuje látky, které se pro lidský organismus vůbec nehodí. Mezi tyto látky řadíme sodík, tuky nebo cholesterol.

Díky jeho vlastnostem je velmi vhodnou potravinou zejména při hubnutí. Napomáhá trávení, zrychluje metabolismus, spaluje tuky a má schopnost detoxikovat organismus.

Kdybychom si sestavili žebříček různých druhů ovoce podle kalorické hodnoty, pomelo by se umístilo určitě na předních příčkách. Celkově citrusy zastávají přední místa na žebříčku nízkokalorického ovoce. Na druhou stranu například banán nebo hroznové víno má vyšší energetickou hodnotu a proto byste měli být s jeho denní dávkou obezřetní. Ve večerních hodinách byste energii z těchto druhů ovoce již nemuseli spálit.

Pokud držíte dietu nebo se snažíte zhubnout, doporučujeme Vám jíst pomelo pouze v čerstvém stavu. Právě v této formě má ovoce nejnižší energetickou hodnotu i glykemický index (udává rychlost vstřebávání cukru do krve). Dále si dávejte pozor na stupeň zralosti pomela. Přezrálé ovoce má více kalorií.

 
 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů