Co pít při hubnutí

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...Loading...
pitný režim

Tak jako lidé neznají, jaké potraviny patří mezi kalorické bomby, tak je bohužel neznají i mezi nápoji. Navíc většina z nich vůbec netuší, jak důležitý je při hubnutí správný pitný režim.

Většina z nás se nechá nachytat na nápisech, které se vyskytují na džusech – stoprocentní džus bez cukru. Uchlácholí nás právě dodatek bez cukru, ale vůbec si neuvědomujeme, kolik cukru je obsaženo v samotném ovoci. A že ho není málo. Budete se divit, ale může v něm být i více energie, než obsahuje všemi známá Coca Cola nebo jiné kolové nápoje, které jsou právě výší kalorií velmi dobře známé. Mezi ty pak méně známé patří Fanta, 7 UP, Top Topic, Tonic, Cappy nebo třeba Kubík.

Chci zdravě hubnout

Pokud si nedokážete představit, že slazené vody nebo džusy úplně vyřadíte, doporučuje se tyto nápoje hodně zředit obyčejnou vodou.

Nejvhodnější jsou neslazené vody

Při hubnutí je ideální pít neslazené vody jak už z kohoutku nebo balené. O perlivých vodách si mnozí odborníci myslí, že nás mohou nadýmat a že mnohem rychleji uhasí naši žízeň, což může vést ke snížení množství vypité vody. Navíc je dobré vyhýbat se minerálkám s vysokým obsahem sodíku, jelikož zvyšují riziko hypertenze a tím pádem zadržují vodu v těle. Mimo neslazené vody jsou vhodné i sladké nebo bylinkové čaje.

Kalorická bomba ve formě silného a sladkého alkoholu

Že alkohol není nejlepším společníkem při hubnutí, většina lidí ví. Ovšem spousta z nich si vůbec neuvědomuje, jakou kalorickou bombou jsou pro nás destiláty a sladké likéry. Jen pro srovnání, litr světlého piva 10° má 1 300 kJ, ale tmavé pivo 10° dokonce 2 100 kJ. To je velmi zajímavý údaj hlavně pro ty, kteří tmavé pivo pijí často a snaží se zhubnout. Nejlépe je pivo prostě vyřadit, ale pokud si ho občas dopřejete, vyměňte ho radši za světlé, které má skoro o polovinu kilojoulů méně. Dále třeba suché bílé a červené víno má zhruba 2 260-2 750 kJ na litr, ale sladké víno může mít až 4 000 kJ. Co se týče tvrdého alkoholu, tak například litr Tequily obsahuje 9 000 kJ whisky zhruba 10 000 kJ.

Co všechno zlepší dostatek tekutin

Dostatek tekutin se samozřejmě neváže jen pro lidi, kteří chtějí zhubnout. Všichni by měli denně vypít 2-3 litry vody. Organismus reaguje na pokles vody velmi citlivě a rychle se zhorší řada jeho funkcí. Hodně lidí tak vůbec nenapadne, že třeba bolest hlavy je právě reakce na nedostatek tekutin. Pití ale není důležité pouze pro optimální chod našeho organismu, ale také pro psychiku. Do tekutin lze počítat i nepřesolené polévky a zeleninové saláty. Naopak do nich nelze počítat kávu, černý a zelený čaj a alkohol.

 
 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů