Ovesné vločky a hubnutí

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím žádné hodnocení)
Loading...Loading...
ovesné vločky

Ovesné vločky můžou Vašemu tělu dodat pořádnou dávku energie, protože obsahují velké množství sacharidů. Kulturisté a celkově lidé kondičně cvičící je také využijí jako před tréninkové jídlo. Díky nim totiž zvládnou každý trénink, a proto toto jídlo hojně konzumují.

Přípravu ovesných vloček zvládne naprosto každý. Chutnají výborně na slano i na sladko a pomohou Vám tak rychle zahnat hlad. Receptů na tento pokrm naleznete stovky. Nejrychlejší je ale zalít je teplým nebo studeným mlékem nebo vodou a přidat podle chuti ořechy nebo nějaké ovoce. Oblíbené jsou také i například osmažené na pánvi s vajíčky nebo ve formě sušenek nebo karbanátek.

Chci zdravě hubnout

Energie, kterou Vám mohou dodat, není to jediné. Dále Vám mohou pomoci při střevních a žaludečních obtížích, poruchách trávení, při posílení imunitního systému či utlumení zvýšené činnosti štítné žlázy. Navíc díky svému nízkému obsahu kalorií se skvěle hodí k dietám, odbourávání tuku nebo cholesterolu těla. Proto se pokrmy z ovesných vloček hodí i pro diabetiky a osoby se srdečními chorobami.

Ovesné vločky a jejich složení?

Jestliže jste ovesné vločky nikdy ve svém jídelníčku neměli, teď se dozvíte, o co přicházíte. V tomto zdroji energie se ukrývá 66% sacharidů, 16% bílkovin, 12-14% vlákniny a 7% tuku. A to není z daleka všechno. Dále jsou vynikajícím zdrojem vitamínů A, B1, B2, D, E, kyseliny listové, kyseliny pantotenové a také omega-3 a omega-6 nenasycených mastných kyselin. Mimo všechny tyhle pozitivní vlastnosti obsahují i vysoký obsah železa, jehož výše se může téměř srovnávat s hladinou obsaženou v mase. Chutná snídaně nebo svačina Vám dodá také důležité minerální látky, vápník, draslík, fosfor, hořčík, zinek, měď a mangan.

Ovesné vločky lze sehnat jako lisovaná celá ovesná jádra nebo jako jemné ovesné vločky. Celá jádra ve vodě nebo mléce velmi pomalu bobtnají a měknou, takže si při jejich konzumaci opravdu požvýkáte. Naopak jemné vločky se díky své konzistenci rozpouštějí mnohem lépe. Další variantou jsou vločky z ovesné mouky, které se nejčastěji používají právě při dietách nebo jako součást výživy kojenců. Jejich výhoda je ta, že se velmi rychle rozpustí ve vodě a Vy je tak můžete jednoduše vypít bez zbytečného přežvykování.

Kaše ale nejsou jediné, co můžete z vloček připravit. Přidat je můžete do spousty jídel, například do hovězího nebo kuřecího vývaru jako zavářku, do nádivek, masových rolád nebo bramboráků. Obalit v nich můžete i třeba řízek. Jediné na co byste si měli dávat pozor je jejich skladování. Mohli by Vám totiž zežluknout.

 
 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů