Ořechy a jejich vliv na zdraví

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím žádné hodnocení)
Loading...Loading...
ořechy

Jestliže uvažujete, že zařadíte do Vašeho jídelníčku ořechy, pečlivě si přečtěte tento článek. Podle několika výzkumů se prokázalo, že ořechy příznivě ovlivňují Váš zdravotní stav.

Začátkem devadesátých let se zjistilo, že konzumace minimálně jedné porce ořechů týdně mohou člověka ochránit před infarktem.

Jak jistě víte, ořechy obsahují velké množství tuků. Tyto tuky jsou pro zdraví prospěšné mono a poly nenasycené mastné kyseliny a pouze malé množství nasycených kyselin, které ve Vašem těle podporují tvorbu cholesterolu. Mono a především poly nenasycené mastné kyseliny snižují obsah LDL cholesterolu (škodlivý cholesterol) a hladinu lipidů v krvi. Už při konzumaci malého množství ořechů se příznivé účinky začínají projevovat a je pravděpodobné, že mimo to, že snižují hladinu cholesterolu, na Vaše zdraví mají i další žádoucí vlivy.

Kromě výše uvedených tuků, obsahují i bílkovinu, vlákninu a různé směsi minerálních látek a vitaminů. Většina ořechů obsahuje vitamin E, který je účinným antioxidantem, likviduje volné radikály a zabraňuje negativnímu ovlivňování zdravých buněk. Dále stojí za zmínku i obsah kyseliny listové, která zabraňuje zvyšování koncentrace homocysteinu, což je aminokyselina přítomná ve Vaší krvi, která je dalším rizikovým faktorem onemocnění srdce. Významný je i hořčík, steroly, fytoestrogeny a další látky, které jsou velmi dobré pro zdravotní stav srdce.

Chci jídelníček na míru

Už jedna hrst několikrát týdně může prospívat Vašemu zdraví, ačkoliv se můžete setkat i s určitými námitkami. Jednou z nich je fakt, že ořechy mají vysoký obsah energie, proto by měly nahrazovat ve Vašem jídelníčku nějakou méně zdravou potravinu a ne být konzumovány jako něco navíc. Ořechy je nejideálnější konzumovat v syrovém a přírodním stavu. To tedy vyřazuje jakékoliv pražení a další tepelné úpravy, které by mohly snižovat účinnost aktivních složek. Pozor byste si měli dávat i na alergie, které mohou být na různé typy ořechů nebo arašídových oříšků.

Jestliže jste momentálně na nějaké dietě, ořechy jsou pro Vás velmi důležité hlavně jako zdroj bílkovin. Proto je vhodné jejich konzumaci do jídelníčku zařadit. Dávejte si ale pozor na jejich množství. Jak už jsme uvedli výše, obsahují i mnoho tuků, proto to s konzumací nijak nepřehánějte. Dávejte si je například v kombinaci s ovocem a jogurtem například na snídani.

 
 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů