Mentální anorexie

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 2,00 z 5)
Loading...Loading...
anorexie

Mentální anorexie se řadí do skupiny poruch příjmu potravy. Je to především duševní onemocnění, které se charakterizuje neustálou snahou zhubnout.

Svůj sen o hubené postavě si nemocní touto nemocí plná buď velmi přísným omezováním množství přijaté potravy, nebo neustálým cvičením.

Lidé trpící anorexií jsou posedlí svojí váhou. Neustále bojují se svými proporcemi, které již neodpovídají jejich věku nebo výšce. V extrémních případech jsou na kost vyhublí, ale mají pořád problém se svojí váhou. Většinou u jiných postižených pacientů dokážou přesně odhadnout jejich váhu nebo proporce, ale při náhledu na svoje tělo jsou absolutně mimo realitu.

Příčiny vzniku anorexie

Přesné příčiny vzniku této nemoci nejsou známy. Většinou svoji roli sehrají různé biologické, psychologické nebo sociální faktory. Do těchto faktorů můžeme zařadit jak genetickou souvislost, tak nízké sebevědomí nebo fakt, že moderní západní společnosti pěstují touhu po štíhlosti. Stačí se podívat na média, která jsou plná vyhublých modelek nebo hereček.

Rizikové faktory anorexie

Jak už jsme uvedli výše, příčina anorexie není známa. Existují ale určité faktory, které riziko jejího vzniku zvyšuje. Do těchto faktorů patří určitě samotné držení diety. Lidé, kteří hubnou na základě diety, jsou většinou motivováni a povzbuzováni pozitivním hodnocením okolí a novým vzhledem své postavy. To ale může u některých jedinců vystupňovat a zcela se vymknout kontrole.

Chci hubnout zdravě

Také změny v životě představují riziko. Na mysli máme změnu školy, práce, bydlení, partnerský rozchod nebo smrt někoho blízkého. Tyto všechny věci mohou způsobit stres. Jedna z cest, jak se s těmihle situacemi vypořádat, je zaměřit se na něco, co lze kontrolovat. V některých případech to může být právě přísun jídla.

Prevence anorexie

Zaručené kroky, jak předejít anorexii bohužel neznáme. Důležité je ale být vnímavý a všímat si náznaků. Pokud si všimnete, že někdo z Vaší rodiny nebo přátel mají nižší sebevědomí, jsou nespokojení se svým tělem a snaží se držet různé diety, pokuste se jim naslouchat a mluvit o jejich problémech. I když Vy nebudete moci zabránit rozvinutí nemoci, můžete s daným člověkem alespoň mluvit o možnostech pomoci a předejít tak nejhoršímu.

 
 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů