Kombucha a hubnutí

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím žádné hodnocení)
Loading...Loading...
kombucha tibetská houba

Snažíte se zhubnout pár přebytečných kil a krom změny jídelníčku a přidání pohybu hledáte i další možnosti, jak hubnutí pomoci? Pokud jste při hledání narazili také na houbu zvanou kombucha, pak vězte, že právě nápoj z kombuchy bude pro vás skvělým pomocníkem při redukci váhy.

Kombucha je houba, respektive směs kvasinek a octových bakterií. Jedná se o velice zdravý nápoj, který vzniká kvašením, kdy dojde k přeměně látek za účasti enzymů mikroorganismů.

Jak připravit nápoj z kombuchy?

Nápoj připravíte z černého nebo zeleného čaje. Nutno však podotknout, že čaj musí být oslazený. Po vychladnutí pod 30 °C do něj přidáte kombuchovou kulturu, kterou v nápoji necháte kvasit neboli fermentovat. Tento proces trvá sedm až deset dní. Nápoj musí být umístěn ve skleněné nádobě a v žádném případě nesmí být uzavřen. Přes hrdlo pouze přehoďte čistou látku, kterou gumičkou utěsněte k nádobě. Po zmiňovaném cca týdnu nápoj z kombuchy pak snadno přecedíte přes látku do jiné nádoby. Zbytek nápoje, který si budete chtít uschovat na další dny, skladujte již v ledničce.

Chci zdravě hubnout

Po dobu fermentace je nutné, aby nádoba byla uskladněna v temné místnosti, kde se přes látku do nápoje nedostanou žádné nečistoty, ani kouř nebo výpary z vaření. Vsadit můžete například na špajz či sklep.

Blahodárné účinky kombuchy

Barva nápoje je většinou hnědá, medová či tmavě červená. Chuť se odvíjí od délky kvašení, mnozí ji však popisují jako sladkokyselou nebo přirovnávají k chuti vinného střiku či sektu. Pro snížení váhy je nápoj z kombuchy vhodné pít třikrát denně, a to vždy před jídlem. Ráno nalačno vypijte 2 dcl, před obědem 2 dcl a stejně tak i večer.

Díky pití nápoje připraveného z kombuchové kultury dochází k pročištění organismu, přesněji tedy z našeho těla se vyplaví všechny škodliviny a dojde k opětovnému nastartování organismu. Což má za následek urychlení metabolismu, tedy správné spalování. Nápoj zlepšuje funkci střev a podporuje činnosti imunitního systému. Ovšem pozor si dejte na překyselení žaludku, čemuž předejdete dodržováním pitného režimu.

Kombuchu však nemusíte pouze pít. Snadno ji lze přidat do polévek či kvasinky, které se vám vytvořily na dně nádoby, můžete použít do těsta na koláč, buchtu či dort. Stejně tak dobře je i využijete v kosmetice. Kvasinky vám skvěle vyčistí totiž pleť a pomohou v boji proti celulitidě.

 
 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů