Kokosový olej a jeho účinky

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím žádné hodnocení)
Loading...Loading...
kokos

Kokosový olej neodmyslitelně patří do domácností většiny východních kultur. Proto je součástí asijských kuchyní a patří mezi velmi oblíbené ingredience. Jeho využití sahá hluboko do historie, ale na jednu chvíli z trhu úplně vymizel.

Momentálně zájem o tuto surovinu po celém světě roste a to hlavně díky tomu, že se znovu objevily skvělé účinky, které má na naše zdraví.

Důvod, proč se chvíli na trhu neobjevoval, byl jednoduchý. Producenti kukuřice a sóji, které podporovali některé lékařské sdružení, spustili do světa negativní propagandistickou kampaň, že kokosový olej je pro lidské tělo nebezpečný z důvodu vysokého obsahu nasycených tuků. Jistě jste všichni slyšeli, že nasycené tuky jsou pro zdraví špatné, protože vedou k různým chorobám jako je vysoký cholesterol, obezita, kardiovaskulární choroby nebo Alzheimerova choroba.

Kokosový olej se ale skládá převážně z kyseliny laurové, která má spíše neutrální účinek na zdraví srdce, v porovnání s jinými mastnými kyselinami, které se vyskytují například v mase nebo mléčných výrobcích. Díky středně dlouhému řetězci molekul se zde tuky snadno metabolizují na energii a proto je méně pravděpodobné, že se budou ve Vašem těle ukládat jako tuky. Na rozdíl tuky nazývané jako trans tuky, které jsou obsaženy v rostlinných olejích, tělu velmi škodí a měli bychom se jim tak co nejvíce vyhýbat. Zvyšují totiž LDL neboli špatný cholesterol a zároveň tělu brání využívat cholesterol dobrý (HDL).

9 výhod, které přináší našemu zdraví kokosový olej

  • Zdravé srdce

Jak už jsme si vysvětlili výše, nasycené tuky, které jsou v kokosovém oleji obsaženy, našemu tělu neubližují, právě naopak. Nové zkušenosti navíc dokazují, že mastné kyseliny v tomto oleji zlepšují hladinu cholesterolu a snižují vysoký krevní tlak. Díky tomu tedy pomáhá předcházet infarktu, mrtvici, udržuje pružné cévy a zabraňuje kornatění tepen.

  • Lepší metabolismus a spalování tuků

Kokosový olej je hodně používán v tropických oblastech, kde lidé mají tendenci být spíše štíhlejší. Hlavním důvodem a výhodou, je menší obsah kalorií v porovnání s ostatními jedlými oleji a také fakt, že zrychluje metabolismus. Navíc ketolátky, které jsou v oleji obsaženy, mohou snižovat chuť k jídlu.

  • Podpora imunitního systému

Nasycené tuky obsažené v kokosovém oleji obsahují antibakteriální, antivirové, antimykózní a antiparazitní vlastnosti, což dohromady posiluje imunitní systém.

  • Pomoc štítné žláze

Užívání kokosového oleje Vám pomůže navrátit činnost štítné žlázy do normálu.

  • Pomoc při Alzheimerově chorobě a dalších neurologických potížích

Triglyceridy se středním řetězcem, které se nacházejí v tomto oleji, jsou lehce převedeny v těle do podoby paliva pro mozkové buňky, ideální pro lepší funkci mozku.

  • Lepší trávení

Kokosový olej má antibakteriální účinky, díky čemuž pomáhají bojovat proti trávicím potížím, které jsou způsobeny bakteriemi, plísněmi nebo parazity. Proto ho lze efektivně využít při prevenci proti plísním, které mohou nadměrně a nekontrolovatelně růst v žaludku. Navíc olej pomáhá tělu absorbovat vitamíny, minerály a aminokyseliny a tím zlepšují střevní funkce.

  • Snížení příznaků a rizik diabetu

Kokosový olej pomáhá kontrolovat a zlepšovat vylučování inzulínu a efektivně využít glukózy.

  • Kokosový olej a kůže

Kokosový olej prospívá nejenom našemu vnitřku, ale také vnějšku. Velmi prospívá pleti a je známý pro své proti stárnoucí, hydratační a regenerační účinky. Dále pomáhá při léčbě různých kožních problémů, jako například ekzémů, lupénky, dermatitidy atd. Proto se kokosový olej používá jako základní složka mnoha účinných výrobků o pleť a tělo.

  • Kokosový olej a vlasy

Kokosový olej se používá při výrobě domácích i komerčních šamponů na vlasy. Má totiž skvělé účinky pro zdravý růst vlasů, zdravý vzhled a regeneraci poškozených vlasů. Může i pomoct v boji proti lupům a ve starověké medicíně se používal jako přírodní odpuzovač vší.

 
 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů