JOJO efekt

Pokud jste se někdy o hubnutí zajímali, určitě jste se s tímto pojmem setkali. Víte ale, co přesně znamená a proč vzniká? Pokud ne, po přečtení tohoto článku Vám bude vše jasné a tomuto neoblíbenému efektu se hravě vyhnete.
Jojo efekt je důsledek neustálého přibírání a naopak snižování Vaší váhy. Většinou se objevuje, pokud se rozhodnete hubnout radikální dietou ve velmi krátké době. Tento nastolený přísný režim stejně dříve nebo později vystřídáte a vrátíte se ke svému obvyklému jídelníčku. Málo kdo totiž dokáže vydržet tyto diety, velmi podobné spíše hladovkám, delší dobu než například týden.
Naše tělo je velmi moudré a dokáže zpozorovat, že dostává méně nebo více živin, vitamínů a dalších potřebných látek. Jestliže je jejich hladina nízká, začne si dělat zásoby. To má za následek zpomalování metabolismu. Zásadní rozdíl při krátkodobých dietách je totiž ten, že při hubnutí nehubnete tuky, ale svaly. Po ukončení se tuk vrátí velmi rychle, ale ztracené svaly už ne. Tomuto bludnému kruhu se říká právě jojo efekt. Dalším důvodem jojo efektu může být i rychlý návrat k Vašim původním nevhodným stravovacím návykům.
S tímto efektem se nejvíce setkávají lidé, kteří doposud nepochopili, že hubnutí není krátkodobá záležitost. Pro Vaše tělo je potřebné hubnout pozvolna a za přítomnosti všech živin. Věční hladovkáři tak docílí jedině rozhozeného metabolismu a následného přibrání shozených kil. Proto zapomeňte na tyto drastické diety. Hubnutí není jednoduché, chce to pevnou vůli a uvědomit si, že výsledky Vám nespadnou sami do klína, ale věřte, výsledky se určitě dostaví.
Co dělat, když jojo efekt nastane?
Především si zapamatovat, že už tuto chybu nebudete opakovat. Pro další diety si radši vyberte nějakého odborníka, který Vám sestaví správný jídelníček. Ten Vám dokáže sestavit vše tak, aby Vašemu tělu nic nescházelo a že Vaše redukce tělesné váhy bude probíhat tak, jak má. Vy budete vědět, že děláte vše v pořádku a výsledky se dostaví.