JOJO efekt

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím žádné hodnocení)
Loading...Loading...
jojo efekt

Pokud jste se někdy o hubnutí zajímali, určitě jste se s tímto pojmem setkali. Víte ale, co přesně znamená a proč vzniká? Pokud ne, po přečtení tohoto článku Vám bude vše jasné a tomuto neoblíbenému efektu se hravě vyhnete.

Jojo efekt je důsledek neustálého přibírání a naopak snižování Vaší váhy. Většinou se objevuje, pokud se rozhodnete hubnout radikální dietou ve velmi krátké době. Tento nastolený přísný režim stejně dříve nebo později vystřídáte a vrátíte se ke svému obvyklému jídelníčku. Málo kdo totiž dokáže vydržet tyto diety, velmi podobné spíše hladovkám, delší dobu než například týden.

Naše tělo je velmi moudré a dokáže zpozorovat, že dostává méně nebo více živin, vitamínů a dalších potřebných látek. Jestliže je jejich hladina nízká, začne si dělat zásoby. To má za následek zpomalování metabolismu. Zásadní rozdíl při krátkodobých dietách je totiž ten, že při hubnutí nehubnete tuky, ale svaly. Po ukončení se tuk vrátí velmi rychle, ale ztracené svaly už ne. Tomuto bludnému kruhu se říká právě jojo efekt. Dalším důvodem jojo efektu může být i rychlý návrat k Vašim původním nevhodným stravovacím návykům.

Hubnutí bez JOJO efektu

S tímto efektem se nejvíce setkávají lidé, kteří doposud nepochopili, že hubnutí není krátkodobá záležitost. Pro Vaše tělo je potřebné hubnout pozvolna a za přítomnosti všech živin. Věční hladovkáři tak docílí jedině rozhozeného metabolismu a následného přibrání shozených kil. Proto zapomeňte na tyto drastické diety. Hubnutí není jednoduché, chce to pevnou vůli a uvědomit si, že výsledky Vám nespadnou sami do klína, ale věřte, výsledky se určitě dostaví.

Co dělat, když jojo efekt nastane?

Především si zapamatovat, že už tuto chybu nebudete opakovat. Pro další diety si radši vyberte nějakého odborníka, který Vám sestaví správný jídelníček. Ten Vám dokáže sestavit vše tak, aby Vašemu tělu nic nescházelo a že Vaše redukce tělesné váhy bude probíhat tak, jak má. Vy budete vědět, že děláte vše v pořádku a výsledky se dostaví.

 

Rubrika: Hubnutí, Rádce

Tagy:

 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů