Jóga a hubnutí

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím žádné hodnocení)
Loading...Loading...
jóga

Pokud jste někdy cvičili nebo cvičíte jógu, jistě moc dobře víte, že to není jen nějaké relaxační nebo meditativní cvičení. Je vědecky dokázané, že jógou lze zhubnout a posílit celé tělo.

Stejně jako v ostatních sportech, i u jógy jde o trénink celého těla, u kterého se rozvíjí naše síla, rovnováha, flexibilita a celková kondice. Po správně odcvičeném výkonu se cítíme odpočatí, protažení a víme, že jsme pro svoje tělo udělali dobrou věc. Pokud budeme cvičit pravidelně, můžeme dosáhnout uvolnění, protažení všech svalů a vyrýsování linií těla.

Jóga vs aerobic

Podle některých výzkumů lze jógu zařadit mezi aerobní cvičení. Při správném provedení cviků lze při józe během jedné minuty spálit 5 až 9 kalorií. To tedy znamená, že za jednu hodinu cvičení můžeme spálit 300 až 540 kalorií. Józe nahrává také fakt, že je při ní možné odbourávat přebytečná kila mnohem lépe než při jiných sportech. Asi se ptáte proč. Odpověď je jednoduchá. Při aerobicu nebo spinningu spaluje tělo hlavně sacharidy a bílkoviny, ale tuky spaluje výrazně méně. Jóga to má přesně naopak.

Další výhodou jógy je také to, že při jejím cvičení dochází k aktivaci všech vnitřních procesů v těle, takže i k nastartování metabolismu. Důležité je také zmínit, že pozice u jógy jsou propojeny s akupresurními body, které se při cvičení stimulují. Mimo jiné lze jógou působit pozitivně i na krevní tlak, krevní oběh nebo nervový systém. Pokud jste často ve stresu, určitě tohle cvičení zkuste. Není vhodné pouze na hubnutí a tvarování postavy, ale také pro pozitivní myšlení a dobrou náladu.

Samozřejmě jóga existuje v několika variantách. Na výběr máte například z power jógy nebo hot jógy. V dnešní době je velmi oblíbená právě hot jóga, která se cvičí ve vyhřívaných místnostech. Díky tomu se nejen více potíte, ale také více zahřejete svaly a cvičení je tak efektivnější.

 
 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů