Co je Quinoa?

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím žádné hodnocení)
Loading...Loading...
quinoa salad

Někdo tuhle výživovou bombu velmi dobře zná, pro někoho je tento pojem zcela neznámý. Quinoa je jedna z nejstarších obilnin, která pochází z Jižní Ameriky.

Z botanického hlediska je nejblíže příbuzná listové zelenině jako například špenátu, nicméně její využití se více podobá obilninám. V porovnání s nimi má ale vysoký obsah bílkovin, tuku a vápníku (ten dokonce převyšuje vápník v mléce). Dále je quinoa bohatým zdrojem hořčíku, železa, fosforu, vitaminu B a vitaminu E. Quinoa, i když se zdá jako velmi exotická a tím pádem i těžce sehnatelná, se dá koupit velmi snadno v prodejnách se zdravou výživou.

Hlavní složkou quinoi jsou složené karbohydráty, tedy škroby. Ty tvoří zhruba 58%. Dále je v ní vysoký podíl bílkovin (až 15,6%) a tuku (7%). Tato potravina je často řazena mezi tzv. superfoods (superpotraviny) a to hlavně díky výše zmíněnému vysokému obsahu bílkovin, zejména pak esenciálních, které si neumí lidské tělo samo vyrábět. Dlouho se mělo za to, že kvalitní bílkoviny se nacházejí pouze v mase, vejcích nebo mléku. Rozbory ale ukázaly, že komplexní škálu proteinů lze získat i z potravin rostlinného původu, tedy i z quinoi.

Chci zdravý jídelníček

Díky tomu, že obsahuje vysoký podíl hořčíku a vitaminu B2 je tato potravina vhodná pro lidi trpící migrénami, dále na snižování krevního tlaku, při prevenci proti kardiovaskulárním onemocněním nebo proti cukrovce.

Způsob přípravy

Při přípravě je dobré dodržovat pravidlo podílu 1:2, tedy jeden díl quinoi na dva díly vody. Nezapomínejte, že jako většina obilovin, také quinoa při vaření nabývá objemu. Obilovinu nemusíte dopředu propírat nebo namáčet. Vaření Vám zabere asi 15 minut. Jestli je potravina hotová poznáte podle toho, že trochu zprůsvitní a na zrníčkách bude patrná struktura připomínající rybí oko (střed a okraje jsou tmavší a pevnější, zbytek je průsvitný). Správně uvařená quinoa chutná podobně jako kuskus.

 
 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů