Co je to bulgur a jak ho uvařit

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...Loading...
bulgur

Bulgur je chutnější potravinou než kuskus, výživnější než rýže a připravuje se mnohem rychleji než například kroupy. V české kuchyni je zatím málo známá, i když to není nijak exotická surovina. Má výraznou vůni a výbornou oříškovou příchuť.

Získává se z tvrdých odrůd pšenice. Její zrna se namáčí, dále se uvaří a po vysušení drtí na menší kousky. Díky namáčení a vaření vznikají v potravině enzymy a částečně se přeměňují škroby na jednoduché cukry. Kvůli tomu je příprava pokrmu velmi snadná. Nemusíte nic vařit, stačí bulgur zalít horkou vodou, zabalit do utěrky a nechat asi 20 minut dojít.

Tím, že bulgur patří do zdravé výživy, dokazuje jeho obsah vitaminu A, fosforu, železa a hořčíku. Dále obsahuje i vlákninu, která Vašemu tělu pomůže zlepšit činnost střev a působí blahodárně na Vaši nervovou soustavu. V kuchyni ho můžete použít například místo rýže u rizota, do nádivek, jako zavářku do polévky nebo pro přípravu salátů či kaší.

Příprava bulguru

Bulgur při přípravě vstřebá asi 2,5 až 3 násobek vody. Je možné ho připravit třemi způsoby:

  • Vařením – na mírném ohni vaříme zhruba 12-15 minut.
  • Zalitím horké vody – bulgur je možné zalít horkou vodou, přikrýt, pro udržení tepla zabalit do utěrky a nechat ho 25-30 minut dojít.
  • Bobtnáním – tento způsob je nejšetrnější, potravina si totiž uchová všechny vitaminy a minerály. V tomto způsobu stačí bulgur zalít studenou vodou a asi hodinu ho nechat nabobtnat.

Aby Váš bulgur chutnal lépe, můžete do vody přidat špetku soli, sypkého zeleninového bujónu nebo sójové omáčky.

 
 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů