Co je to ABSI?

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím žádné hodnocení)
Loading...Loading...

Všichni jistě znáte všeobecně používaný index tělesné hmotnosti, jinak zvaný jako BMI. Tento index má své výhody, ale také samozřejmě nevýhody.

Mezi výhody patří snadný výpočet, mezi nevýhody pak skutečnost, že BMI nedokáže odlišit, jakou část tělesné hmotnosti je tuk a jaký naopak svalová hmota. Proto třeba stokilový kulturista, který měří 180 cm má stejné BMI jako člověk, který je stejně vysoký, ale naopak od kulturisty jeho 100 kg tvoří tuk.

Rozdíl mezi oběma přitom poznáme na první pohled a nemusíme nic měřit nebo vážit. Může za to fakt, že intuitivně sledujeme objem břicha a horní poloviny těla. Medicína proto paralelně s BMI používá i další kritérium nadváhy, kterým je obvod pasu. Ten se ukázal jako mimořádně důležitým kritériem tzv. metabolického syndromu. Je totiž obecně známé, že množství tělesného tuku nás ovlivňuje i zdravotně. Mezi nejvíce nebezpečný pak patří tuk v krajině břicha, jehož zvýšené množství se označuje jako centrální obezita.

Již delší dobu bylo zřejmé, že je potřeba vytvořit vhodnější kritérium, které by dokázalo zkombinovat výhody BMI i obvodu pasu. Proto vyšla v internetovém lékařském časopisu PLoS ONE práce týmu, který analyzoval data získaná od zhruba 14 000 dospělých osob.

Na základě této analýzy navrhli nový index, který nazvali právě ABSI. Tato zkratka znamená A Body Shape Index, což v překladu znamená Index tvaru těla. Konstrukce indexu je dost složitá, čitatel obsahuje obvod pasu a jmenovatel obsahuje BMI a výsku, ovšem v odmocninách různého stupně. Díky této složitosti se nepředpokládá, že by se index počítal na běžné kalkulačce. Proto pokud si chcete ABSI spočítat, doporučujeme najít nějaký online kalkulátor na internetu. Připravit si musíte pouze hmotnost v kilogramech, výšku v centimetrech, obvod pasu rovněž v centimetrech, věk a Vaše pohlaví.

 

Rubrika: Kalkulátory

Tagy:

 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů