Jaterní dieta

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 4,00 z 5)
Loading...Loading...
jídlo

Játra mají v těle nenahraditelnou funkci. Jedná se o nepostradatelný orgán, který se podílí na metabolismu organismu a také odbourává z těla toxiny. Dojde-li k onemocnění jater, pak to nejčastěji končí smrtí. A právě těmto problémům s játry můžete zabránit speciální jaterní dietou. Jaterní dieta zcela vylučuje kouření a pití alkoholu.

V současné době je jaterní dieta doporučována zejména pacientům, kteří mají problémy s játry. Mezi nejčastější onemocnění patří zánět jater a cirhóza jater. Dieta jaterní má projevy těchto onemocnění zmírnit a také má za úkol zregenerovat poškozená játra. Jaterní dieta jídelníček je založen na stejném principu jako dieta žlučníková, ale dieta jaterní není tak přísná. Můžete konzumovat bílkoviny, mléko, mléčné výrobky a také tvaroh.

Chci poradit jak hubnout

Recepty na jaterní dietu obsahují také spoustu pokrmů z libového masa. Jediná omezení jsou zde v tucích. Měli byste používat poloviční dávku tuku než při klasických dietách, které jsou běžné známé.

Jaterní dieta zcela vylučuje tučná jídla, jako jsou hranolky, sádlo a máslo. Konzumovat byste neměli ani tučné maso, uzeniny, koření či vaječné výrobky. Jaterní dieta recepty nezahrnují ani nic, co by obsahovalo alkoholické nápoje. Ba naopak můžete do jídelníčku zařadit zdravé tuky, například olivový olej, pečivo, šunku, libové maso a také ovoce.

jaterni-dietaJestliže vám doktor doporučují držet jaterní dietu, měli byste vědět pár základních zásad, které se musí při dietě dodržovat. V první řadě byste si měli zajistit přísun dostatku kalorií, živin, minerálů a také vitamínů. Stejně jako u ostatních diet, tak i jaterní dieta by měla mít pravidelné stravování. Dále by recepty při jaterní dietě měly obsahovat jídla bohaté na bílkoviny.

A jak se snáší jaterní dieta a káva? Neměli byste pít kávu příliš silnou a příliš často. Samozřejmě, že si můžete občas šálek kávy dopřát, ale nemělo by to být několikrát denně, jak jste zvyklí. Najděte si recepty jaterní dieta, nebo si nechejte sestavit jídelníček od odbornice.

 

Rubrika: Diety

Tagy:

 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů