Jak stres ovlivňuje hubnutí?

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím žádné hodnocení)
Loading...Loading...
stres a hubnutí

Snažíte se shodit pár přebytečných kilogramů, ovšem stále se vám to nedaří? Rozhodnete se z jídelníčku vyřadit sladkosti a po týdnu stejně nakonec sáhnete po tabulce čokolády na uklidněnou? Hubnutí nám totiž velmi často kazí stresové situace, kterých v dnešní době máme všichni až nad hlavu.

Problémy v práci, krize v rodině nebo nervozita před zkouškou, ať už v životě prožíváte to či ono, většina těchto situací a jím podobných jsou pro naše tělo stresové. Stres však mnozí prožívají jinak. Někteří nejedí, jiní se přejídají. Obě tyto varianty jsou samozřejmě špatně. Naopak v nelehkých situacích, kterých se obáváme, bychom neměli zapomínat na jídlo a měli bychom se snažit dostat do psychické pohody.

Proč nám stres ovlivňuje hubnutí?

Jsme-li ve stresu, naše tělo to pozná. Stres je situace, kdy často neuvažujeme reálně. Naše mysl je zamlžena. Stejně tak se chová i naše tělo. Impulzivně se chce připravit na krizové období. Stresem se zpomaluje náš metabolismus a tělo si pro případ krize ukládá více tukových zásob. My sami často stresu nahráváme, protože proti němu bojujeme právě sladkostmi.

Pokud se jedná o krátkodobý stres, poté se naše mysl i tělo rychle dostane do normálu, tedy rovnováhy. Procházíme-li však dlouhodobým stresem, můžeme si nerovnováhou přivodit řadu nemocí. Jednou z nich je přibírání na váze, které může vyústit v obezitu.

Jak bojovat proti stresu?

Nejjednodušším a nejúčinnějším bojem proti stresu je pohyb. Sportem se z těla vylučují endorfiny neboli hormony štěstí, a díky nim se dostáváme do psychické pohody. Ať už prožíváte jakoukoli stresovou situaci, vyhraďte si alespoň tři dny v týdnu na vaši oblíbenou pohybovou aktivitu. Nejenže při ní spálíte tuky, ale zlepšíte si i náladu.

Čistá mysl a kvalitní strava, to jsou další účinní bojovníci proti stresu a nadváze. Udělejte si čas na sebe. Najděte si v dnešní uspěchané době i čas na vaše tělo a mysl. Zajděte si na masáž, poslechněte si dobrou hudbu nebo se nechte hýčkat svým protějškem. K tomu všemu přidejte kvalitní stravu a odolnost proti stresu se vám zvýší.

 

Rubrika: Rádce

Tagy: ,

 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů