Hodí se kukuřice do zdravého jídelníčku?

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím žádné hodnocení)
Loading...Loading...
kukuřice

Obecně se říká, že kukuřice patří mezi zásobárny energie pro náš mozek. Jak je to ale se zdravou výživou? Je lepší se této potravině vyhnout nebo naopak ji konzumovat jak je libo? To vše se dozvíte v tomto článku.

Plodina původem ze střední Ameriky má v kuchyni všestranné využití. Kukuřice nepatří pouze mezi zeleniny. Mnohé možná překvapí, že má stejné místo na stupínku jako například pšenice, ječmen nebo oves. Patří totiž mezi obiloviny! Ano, čtete správně. Za zeleninu můžeme považovat pouze kukuřičná zrnka.

Podle kvality zrna můžeme rozlišit pět základních typů a každý typ se liší svým využitím. Některé druhy jsou vhodné pěstovat jako krmivo pro dobytek, další zase například pro zpracovatelský průmysl nebo dokonce pro výrobu bio paliv. Nejznámější pro nás je asi jako popcorn, bez kterého si většina lidí nedokáže představit návštěvu kina. Své využití ale najde i třeba při výrobě oleje, mouky, glukózy, škrobu a samozřejmě jako kukuřičná zrnka.

Chci zdravě hubnout

Kukuřice a zdraví

Velmi důležitá látka, která je obsažena právě v kukuřici, je glukóza. Ta slouží jako motor pro naši mentální a fyzickou energii, zvyšuje odolnost vůči stresu a podporuje soustředění. Glukóza ale není samozřejmě jediná prospěšná látka. Dále obsahuje vysoké množství vitamínů skupiny B, které nám pomáhají pro správné fungování orgánů a dobrý stav vlasů, nehtů a pleti. Obsahuje například i železo, hořčík, zinek, mangan a selen, které slouží pro správnou krvetvorbu a okysličování buněk a navíc nám pomáhá snižovat cholesterol.

7 důvodů, proč je kukuřice prospěšná

  • posiluje nervy
  • zvyšuje koncentraci
  • odbourává stres
  • omlazuje
  • zlepšuje náladu
  • posiluje srdce
  • zvyšuje mozkovou činnost

Kukuřice a hubnutí

Pokud jste někdy drželi dietu, jistě víte, že co se týče zeleniny, můžete jí sníst neomezené množství. Ano, to sice může být pravda, ale musíte si dávat pozor, na jaké druhy zeleniny si brousíte chutě. Pokud se totiž pustíte do kukuřice, která je poměrně sladkou zeleninou, k menší velikosti Vám rozhodně nepomůže. Obsahuje totiž vyšší obsah cukru i energetickou hodnotu než jiné druhy zeleniny. V porovnání například se salátovou okurkou, která obsahuje 40 kJ, má kukuřice kalorií 11x více, a to 440 kJ! A to není jediná věc. Dále má vysoký podíl sacharidů a tuků a na zeleninu má poměrně vysoký glykemický index.

Pokud chcete zhubnout, ale kukuřice se vzdát nehodláte, myslete na množství. Díky tomu, že obsahuje více sacharidů, je vhodné dopřát si ji spíše dopoledne nebo na oběd. V pozdních hodinách její konzumaci co nejvíce omezte a dávkujte spíše po lžičkách než po hrstech.

 
 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů