Jsou důležité bílkoviny při hubnutí?

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím žádné hodnocení)
Loading...Loading...
bílkoviny

Rozhodně ano! Bílkoviny jsou při hubnutí nepostradatelným pomocníkem. Díky nim si udržíte svalovou hmotu a hubnout budete naopak pouze tuk.

Navíc vám ze všech potravin dokážou nejvíce zasytit, proto by ve Vašem jídelníčku určitě neměly chybět. Pro představu důležitosti bílkovin uvedeme příklad. Vezměte si například stavitele. Pro toho je nejdůležitější stavební materiál. Bez toho by totiž nic nepostavit. Pro lidské tělo představuje stavební materiál právě bílkovina. Tak důležitá pro Vás je. Konzumace kvalitních bílkovin při redukční dietě, kdy máte snížený energetický příjem, Vám v případě nutnosti pokryje energetické potřeby Vašeho těla.

Chci zdravě hubnout

Tělo každého z nás je vybaveno šetřivým mechanismem, který v případě snížení energetického příjmu nebo naopak extrémního zvýšení příjmu, postupně přepíná na úsporný režim. Když přeskočíme složité metabolické pochody v lidském těle, jednoduše řečeno, tělo zpomalí bazální metabolismus. To znamená, že zpomalí ty tělesné orgány, které nejsou pro člověka životně důležité, jako je srdce, mozek nebo dýchání. Příkladem toho, kde se může zpomalení bazálního metabolismu projevit, je snížení termoregulace. Proto lidem, kteří hubnou, bývá často zima.

Dalším velmi důležitým faktorem je činnost svalové hmoty. Svaly ke své správné funkci musí čerpat velké množství energie a to pro tělo při snížení energetického příjmu není žádoucí. Z toho důvodu se tělo snaží odbourávat svalovou hmotu, čímž snižuje svoje celkové energetické nároky. V případě, že bude deficit energie dlouhodobý, tělo ve většině případů začne odbourávat svalovou hmotu i z těch míst, které se nachází na životně důležitých orgánech. Nyní Vám tedy musí být jasné, že bílkoviny jsou pro redukční dietu velmi důležité. Pokud je nebudete pravidelně přijímat, u dlouhodobých redukčních diet, můžete přijít až o 23% srdečního svalu!

Doporučený denní příjem bílkovin by měl tvořit zhruba 30% celkového energetického příjmu. Pokud bychom toto množství přenesli na gramy, jedná se o množství 0,8 až 1g bílkovin na 1 kg tělesné hmotnosti. Bílkoviny najdete samozřejmě v mase, luštěninách, sóji a dalších potravinách.

 
 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů