Dieta podle krevní skupiny

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím žádné hodnocení)
Loading...Loading...
biopotraviny

Když bychom se podívali na krev pouhým okem, viděli bychom pouze homogenní červenou tekutinu. Opak je ale pravdou. Jak jistě víte, krev se skládá z mnoha různých prvků, jako jsou například červené a bílé krvinky, krevní destičky nebo krevní plazma.

Může se Vám na první dojem zdát, že potrava a krevní skupina spolu nemají žádnou spojitost. Příroda ale náš imunitní systém obdařila komplikovanými metodami určování, která látka je tělu cizí nebo naopak vlastní. Mezi jednu z metod, kterou naše tělo používá, je identifikace pomocí látek zvaných antigeny. Tyto látky se nacházejí v buňkách každého organismu a jsou zodpovědné za rozpoznávání krevních skupin. Každá krevní skupina má totiž odlišný antigen s jedinečnou chemickou strukturou. Když imunitní systém Vašeho těla rozpozná, že mu vstoupil do organismu cizí antigen, hlavním úkolem je vytvoření protilátek na zničení tohoto potencionálního vetřelce.

Chci poradit s hubnutím

Krevní skupina 0

Lidem s touto nejstarší krevní skupinou se říká lovci. Mají povolené jíst obrovské množství masa a naopak dávat si pozor na mléčné výrobky a obilí. Jejich jídelníček by si měli sestavovat pouze z libového masa, které mohou konzumovat 4-6x týdně. Mezi zakázané potraviny patří potraviny s obsahem lepku, kukuřice a z ovoce například meloun, pomeranče, borůvky nebo mandarinky.

Krevní skupina A

Lidé, patřící do této skupiny se nazývají zemědělci. Skupina A je v populaci nejčastější a podle této diety by se měli stravovat jako vegetariáni. Pozor by si měli dávat na maso, slaniny a uzeniny, mléčné výrobky, potraviny obsahující pšenici a další celozrnné výrobky. Naopak doporučuje se jíst velké množství zeleniny, některé luštěniny a maso nahradit sójovými výrobky.

Krevní skupina B

Do krevní skupiny B patří tzv. kočovníci. Nejvíce jim vyhovuje mléko a mléčné výrobky, dále některé druhy masa, zelenina a vejce. Jako u každé skupiny, i v této jsou jistá omezení. Nesmí se konzumovat například drůbež, vepřové maso, losos a mořské produkty, plísňové sýry, fazole, hrách nebo třeba červená čočka.

Krevní skupina AB

Krevní skupina AB obsahuje směsici kočovníků a zemědělců. Podle této diety nemohou lidé s touto skupinou jíst vše, co je zakázané v obou předchozích skupinách. Doporučují se sójové produkty, zelená zeleniny, řasy a ananas.

 
 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů