Detoxikace a očista organismu

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím žádné hodnocení)
Loading...Loading...

Jaro už se blíží a s tím přichází téma detoxikace organismu. Co je to vlastně detoxikace a proč tělo detoxikovat? Pomocí detoxikace se zbavujeme škodlivých látek, které jsou obsaženy v našem těle.

Je to jakási občasná očista organismu. Neuškodí ji provádět v průběhu celého roku, nejenom v jarních měsících. Díky detoxikaci můžete posílit Vaši imunitu, zbavit se únavy, upravit váhu a zlepšit pleť.

Celé je to proces čištění těla od toxinů, které jsme si nahromadili v těle ze stravy a vlivem životního prostředí. Detoxikace zahrnuje stravování a změnu životního stylu, která snižuje příjem toxinů a zlepšuje vylučování. Je potřeba vyhýbat se chemickým látkám, jak už z potravin nebo jiných zdrojů, tak rafinovaným potravinám, cukru, kofeinu, alkoholu a tabáku.

Při detoxikaci tlustého střeva je důležité zařadit do stravy i probiotika. Ty Vám doplní potřebné střevní flóry. Na jarní očistu je velice vhodná chlorela, pyrenoidosa spirulina, mladá pšenice nebo mladý ječmen a různé zeleninové šťávy.

Chci detoxikovat tělo

Lidské tělo se nezměnilo za posledních několik tisíc let, ovšem dnešní strava se změnila výrazně. Všechny rafinované cukry, bílá mouka, maso plněné hormony nebo třeba antibiotika představují pro tělo neustálý útok. Tím, že konzumujeme nevhodné potraviny, si ničíme tělo sami. Z toho důvodu se musí toxiny z těla neustále odstraňovat, zejména provádět čištění střev. Jeden z nejčastějších střevních problémů je zácpa. Čím delší dobu neodchází z těla stolice, tím větší je zatížení těla toxiny. Tohle vše vede samozřejmě k většímu riziku vzniku onemocnění. Proto ten, kdo trpí zácpou, by měl být na pozoru.

Správná očista

Ze svého jídelníčku vyškrtněte všechna jídla, po kterých je Vám těžce nebo se cítíte unaveni. Potraviny, které jíte, Vám přece mají dodávat energii a živiny, ne Vás na zbytek dne vyřadit z provozu. Snažte se proto rozložit si jídlo do několika menších porcí za den, zaměřte se na bio potraviny, omezte kofein a nikotin a do svého jídelníčku zařaďte zeleninu, celozrnné výrobky a luštěniny. Začněte přechodem na stravu, která je bohatá na syrové ovoce nebo zeleninu. Vyhýbejte se vařeným nebo zpracovaným potravinám. Díky tomu bude Váš trávicí systém bez hlenového plaku a tím Vám umožní optimální výživu a omlazení organismu. Pročištění tlustého střeva je postup, do kterého se řadí používání různých potravinových doplňků a několikadenní půst.

Jestliže jste se tedy rozhodli, že Vaše tělo detoxikaci nutně potřebuje, neváhejte. Uvidíte, že se budete cítit skvěle a navíc, pokud se chystáte hubnout do plavek, shazování kil Vám půjde mnohem rychleji a jednodušeji.

 
 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů