Cyklická ketogenní dieta

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasů, průměr: 3,50 z 5)
Loading...Loading...
kuře se zeleninou

Jedná se o cyklickou dietu, u které trvá jeden cyklus 7 dní. Je vhodná pro muže i ženy a její výhodou je především její ,,jednoduchost‘‘. Dá se s přehledem zvládnout i v terénu což naopak např. u sacharidových vln je mnohdy problém. Nevýhodou je, že prvních 5 dní vyžaduje velké sebezapření a pevnou vůli.

Tato dieta by se dala rozdělit do dvou fází

1. fáze cukrovací – kdy tělu dopřejeme sacharidy
2. fáze bez sacharidů – kde se je naopak pokoušíme držet na teoretické nule

Chci jídelníček na míru

První fáze diety

Fáze bez sacharidů spočíva v tom, že 5 dní se přijíma 0 g sacharidů. První dny má tělo díky krevnímu glykogenu dostatečnou energii k provedení težkého tréningu a nebo jiné fyzické aktivity. Snažíme se touto aktivitou z těla vypálit krevní glykogen což urychluje nástup ,,ketozy‘‘. Tělo se zhruba kolem 3 dne (někdy i dříve v závislosti na fyzické aktivitě), kdy vyčerpá glykogenové zásoby dostane to tvz. ,,ketozy‘‘ což je stav kdy využívá energii z tuku a ne ze sacharidových zásob (glykogenu). V tomto stavu je tělo prakticky bez energie a síly.

cyklicka-ketogenni-dieta-salat
Je důležité zachovat poměr mezi bílkovinami a tuky a jídelníček sestavovat především z těchto zdrojů: vejce, slanina, šunka, ryby, rybičky, tvrdé sýry, hermelíny, zelenina, maso bez přílohy a kvalitní klobásy, slunečnicové semínka, různé oříšky bez sacharidů.

Z těchto surovin lze uvařit spoustu chutných jídel – vejce na slanině, vařená vejce, maso na milión způsobů, uzený losos, všechny ryby, sýrová polévka, vývary z masa a vnitřností (bez nudlí samozřejmě a všech sacharidů). Tresčí játra, vývar z kachních žaludků s trochou polévkové zeleniny, krevety na oleji, domácí játrovka, zapečený balkánský sýr s rajčaty a další. Prvních 5 dní se jí prakticky monotónně, přijímají se bílkoviny, aby nedocházelo k degradaci svalové hmoty jíme zhruba každé 3 hodiny. Zbylé dva dny se mužeme najíst sacharidů k prasknutí, ale měli bychom se vyvarovat tukům. Prvních 5 dní se nejí žadné pečivo, přílohy, omáčky ani nic podobného. Ze suplementu se nejvíce hodí káva a multuvitaminové a minerálové komplexy.

Chci jídelníček na míru

Sedmidenní jídelníček

9:00 12:00 15:00 18:00 21:00
Pondělí Vejce na cibulce (6ks) Mořská treska na másle (150g) + okurkový salát Šunka (150g) + ledový salát Hermelín + slunečnicové semínka Kuřecí prsa (150g)
Úterý Vaječná omeleta (6ks) Kuřecí prsa na olivovém oleji (150g) Klobása (125g) + paprika Losos na másle + okurkový salát Olomoucké tvarůžky
Středa Vajíčka na tvrdo (150g) Masový vývar + kuřecí prsa (150g) Šunka (150g) + ledový salát Slunečnicová semínka (150g) Losos na másle (150g)
Čtvrtek Vejce na cibulce (6ks) Rybí filé (6ks) Balkánský sýr s rajčaty Olomoucké syrečky (100g) 150g uzené Makrely
Pátek Vaječná omeleta (6ks) Nakládaný hermelín Klobása (125g) + rajče Tuňák (100g) Hovězí maso (150g)
Sobota ovesné vločky Kuřecí prsa na olivovém oleji (150g) Sýr cottage + celozrné pečivo Mléčná rýže Tvaroh (75g)
Neděle Jogurty + ovoce Rýže + hovězí maso (150g) Šunka + ovoce + celozrné pečivo Fazole s tuňákem (120g) Tvaroh

 

 
 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů