Červená řepa a hubnutí

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím žádné hodnocení)
Loading...Loading...
řepa

Je všeobecně známé, že červená řepa obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek. Víte ale, jaká je její role při shazování nadbytečných kil?

Pokud jste někdy hledali třeba na internetu redukční diety, možná jste narazili i na ty, které jsou založeny na konzumaci pokrmů připravených právě z červené řepy. Například 28 denní program podle Antonie Mačinové je založený na detoxikačních účincích červené řepy a po ukončení je Vaše tělo očištěné od toxických látek, poklesne Vám objem i hmotnost. Tuto potravinu je možné upravit na nespočet způsobů, od řepového nápoje přes polévky nebo saláty. Proto i jídelníček, který je na ní založený lze připravit poměrně rozmanitě.

Chci zdravě hubnout

Vařená červená řepa

Vařením se ničí část vitamínů, které obsahuje. Ovšem některé novější výzkumy ukázali, že antioxidační účinky se vařením nemění. Tato zpráva jistě potěší ty, kterým není příjemná charakteristická zemitá chuť syrové řepy. Vařením totiž tato potravina zesládne a zjemní se jí chuť. Řepa se má správně vařit neoloupaná a to z toho důvodu, aby při vaření neztratila barvu, chuť i šťávu. Při dietě navíc oceníte i obsah vlákniny, která reguluje trávení tuků a sacharidů.

Červená řepa obsahuje značný objem cukru a její účinky se díky tomu liší v závislosti na typu metabolismu každého člověka. Způsob konzumace a denní dávka by se měli řídit pravidly, která plynou právě z charakteristik metabolických typů. Díky tomu budete mít správný efekt při hubnutí zaručen.

Účinné látky obsažené v červené řepě

  • aminokyseliny
  • vitamíny C, B1, B2, B6, E, A
  • kyselina listová
  • železo, vápník, hořčík, měď, zinek, jód, mangan, křemík a další

Chci zdravě hubnout

Vitamíny neobsahuje pouze samotná řepa, ale také její listy. I když jsou méně populární, jsou bohatším zdrojem některých vitamínů než právě samotný kořen. Patří sem například vitamín A, B9, K, hořčík, železo a antioxidanty.

Červená řepa a hubnutí

  • vylučuje škodlivé látky, vodu a kyseliny z těla,
  • zamezuje ukládání přebytečných tuků na vnitřních orgánech,
  • pomáhá udržovat přirozené prostředí ve střevech, pomáhá proti zácpě
 
 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů