Celer a zdraví

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím žádné hodnocení)
Loading...Loading...
celer a zdraví

Listy celeru jsou bohaté na vitamin A. Naopak kořen je bohatým zdrojem vitaminu B1, B2, B6, C, dále draslíku, kyseliny listové, hořčíku, vápníku, železa a mnoha aminokyselin.

Konzumovat ho můžete syrový například v salátu nebo jako součástí vařených jídel. Velkou výhodou této zeleniny je hlavně to, že i při vaření neztrácí své vitaminy, jelikož velmi dobře snáší vysoké teploty.

Léčivé účinky celeru

  • Snižuje hladinu cholesterolu – osmi týdenní studie, která byla provedena nedávno, dokázala, že konzumováním celeru dojde k rapidnímu poklesu hladiny cholesterolu. Pokud máte tedy zvýšený cholesterol a na doporučení doktora musíte ze svého jídelníčku vyřadit mastná jídla, proces uzdravení můžete urychlit tím, že budete pít celerový džus. Doporučená denní dávka je po dobu 3 týdnů vypít každé ráno na lačno sklenku celerového džusu.
  • Ulevuje od zácpy – je známo, že celer funguje jako účinné projímadlo. Jestliže trpíte zácpou, zkuste začít pít celerový džus. Aby se problémy neopakovali, konzumujte celer pravidelně.
  • Snižuje riziko rakoviny žaludku a tračníku – Celer obsahuje složky, které mají protirakovinný účinek. Z toho důvodu doktoři doporučují denně konzumaci celeru ve velkých dávkách.
  • Snižuje krevní tlak – Pití celerového džusu po dobu minimálně jednoho týdne dokáže výrazně snížit krevní tlak. Důvodem je složka, která napomáhá k uvolnění svalů kolem tepen a rozšiřuje cévy.
  • Zlepšuje funkci ledvin – Napomáhá tělu urychlit proces odstraňování toxinů. Navíc zabraňuje vzniku ledvinových kamenů.
  • Pomáhá při hubnutí – Nejenom že je celer výživné jídlo, kromě toho dokáže snížit apetit a chuť na sladká nebo mastná jídla. Zkuste si nakrájet celer na plátky a jíst ho v průběhu celého dne. Uvidíte, že na konci dne si uvědomíte, že jste snědli podstatně méně jídla.
  • Pomáhá k detoxikaci těla – pociťujete často únavu nebo máte pocit, že v poslední době se Vaše jídlo skládá hlavně z chemických látek? Je čas na malou očistu. Jezte celer a pijte denně celerový džus.
  • Zklidňuje nervový systém – Alkalické minerály, které jsou obsažené v této potravině, mají zklidňující účinek na nervový systém. Jeho pití je proto vhodným řešením pro lidi, kteří trpí nespavostí.
  • Regulátor hormonů – Vědci zjistili, že celer obsahuje látku, která reguluje hormony. Navíc celerový džus zvyšuje plodnost a dokonce bojuje proti impotenci.
 
 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů