Jsou borůvky léčivé?

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím žádné hodnocení)
Loading...Loading...
borůvky

Plody borůvky neboli Brusnice borůvky jistě nemusíme zdlouhavě představovat. Její plody u nás patří mezi jedny z nejoblíbenějšího ovoce z divoké přírody. Keříky borůvky nalezneme především v jehličnatých lesích a jejich místa výskytu mohou představovat mohutné kobercové porosty. Plody mají temně modrou barvu a dozrávají v období června a července.

Léčivé látky v borůvkách

Léčivé látky v borůvkách objevili lidé už v dávných dobách. Známé jsou hlavně svou bohatostí na vitamin C, který dokáže posílit imunitní systém a působí proto jako prevence a lék nemocí z nachlazení a jiných onemocnění. Dále jsou borůvky známé jako jeden z nejlepších přírodních zdrojů silných antioxidantů, tříslovin a velkého obsahu železa a dalších bioaktivních látek. Díky těmto vlastnostem mohou borůvky chránit i Vaše sliznice a stimulovat jejich regeneraci, léčit chřipku, angínu, bronchitidu, rýmu a jiná infekční a zánětlivá onemocnění sliznic. Dalším úžasným působením je schopnost zlepšovat a udržovat náš zrak a účinně tak předcházet šerosleposti, která zapříčiňuje problémy s nočním viděním. Využívali se také při střevních potížích a kolikách, průjmům a otravách jídlem.

Chci začít žít zdravě

Blahodárný účinek mají i na ledviny a močové cesty, které čistí a pomáhají tak přecházet infekcím v této oblasti. Také působí močopudně, zbavují tělo škodlivin a zlepšují funkce lymfatického systému. Hovoří se o nich dokonce i jako o přírodní prevenci rakoviny prostaty a ozdravný účinek mají i v souvislosti s prevencí mnoha jiných typů rakoviny.

Nezáleží na tom, zda máme borůvky čerstvé, sušené, mražené nebo jinak konzervované. Ať už jsou v jakékoliv podobě, vždy si udrží všechny svoje kladné vlastnosti.

List borůvky účinným lékem

I listy brusnice borůvky obsahují podobné účinky jako plody. Většinou se sklízí na začátku léta a suší se pro pozdější užití například v podobě čaje. Ten je vhodný při střevních a žaludečních potíží, při snižování hladiny cholesterolu a cukru v krvi.

Recept na čaj z borůvkového listí

2 čajové lžičky usušených listů zalijeme 250 ml vroucí vody a necháme 10 minut luhovat. Poté slijeme přes sítko a konzumujeme.

 
 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů