Bílkoviny v potravinách

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím žádné hodnocení)
Loading...Loading...
hovezi-maso

Míváte často hlad, cítíte se slabí a Vaše dieta Vám k vysněné váze nepomáhá? Možná je chyba ve Vašem jídelníčku. Bílkoviny jsou totiž jeho nedílnou součástí a při hubnutí jsou velmi důležité.

Problém s bílkovinami mívají hlavně ženy. Přece jenom, jak často si raději žena objedná steak než těstoviny nebo salát?

Pokud maso nemáte moc v oblibě, nevadí. Mezi klasické zdroje bílkovin nepatří jen maso, ale také například vejce, mléčné výrobky, sýry nebo potraviny rostlinného původu, tedy i obiloviny. Dále například luštěniny, sójové maso, sója, tempeh, tofu a špalda. Až budete vybírat, jaký zdroj bílkovin je pro Vás nejideálnější, důležitá složka je stravitelnost a využitelnost bílkovin. Laicky to znamená, že jestliže sníte 120 g krůtího masa, Vašemu tělu nedodáte přesně takové množství bílkovin. Tělo je schopné jednorázově vstřebat a využít maximálně kolem 30 g bílkovin na jednu porci. Nejlepší je navíc bílkoviny rozdělit rovnoměrně do celého dne.

Chci jídelníček na míru

Bílkoviny jsou zkrátka nepostradatelným pomocníkem při Vaší cestě za hubnutím. Díky optimálnímu příjmu si uchováte svalovou hmotu a naopak hubnout budete hmotu tukovou. Navíc mají největší sytivou schopnost, pokud ji doplníte v kombinaci se sacharidy. Nejideálnější množství, které byste měli svému tělu každý den dopřát, jen třicet procent denního příjmu. Když to převedeme na gramy, jedná se o 0,8 až 1 g bílkovin na kg tělesné hmotnosti.

Když byste chtěli, aby byl Váš jídelníček vyšperkovaný k dokonalosti nebo Vám maso či luštěniny nesedí, zdrojů bílkovin máte pořád dost. Obecně je doporučováno, že byste měli přijímat 2/3 bílkovin z rostlinného původu a zbylou 1/3 z živočišného původu. Tato kombinace je důležitá, protože živočišné bílkoviny obsahují vyšší podíl skrytého tuku a cholesterolu, naopak rostlinné bílkoviny mají množství tuku a cholesterolu méně, ale jsou hůře stravitelné. Proto je vhodné například luštěniny doplnit o obiloviny.

 
 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů