5 pravidel, jak mít stále krásné zdravé vlasy

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím žádné hodnocení)
Loading...Loading...

Většina žen není spokojena se svými vlasy. Jedna je má moc jemné, druhá moc kudrnaté, třetí by chtěla dlouhé vlasy, ale nejde to… Nejde však jenom o vzhled, ale někdy vlasy prochází nepříjemnostmi – jsou hodně mastné, naopak suché, hodně vypadávají či mají hromadu lupů. Mít krásné zdravé vlasy můžete mít i vy, vyzkoušejte naše tipy!

Pravidlo 1: Pozor na používané přípravky

Vlasy si někdy můžete poškodit nevhodnými stylingovými přípravky. Nenechte se nalákat na nízkou cenu, když potom doslova odlomíte nagelovaný pramen vlasů od pokožky. Vybírejte pečlivě a ptejte se i známých s jakými výrobky jsou spokojeni. Vlasy poškozuje i veliké teplo z žehliček, kulem a fénů. Zaměřte se na nepoužívání příliš horkého vzduchu, vlasy zvládnou usušení i díky studenému vzduchu. Pozor při aplikacích hodně utažených účesů a módních doplňků. Drdoly, copánky, spony a jiné ozdoby mohou vlastně vlasy dost tahat a vytahují je z kořínků ven. Vlasy nespínejte na stále stejném místě, protože se mechanicky poškozují.

Pravidlo 2: V létě dopřejte vlasům speciální ochranu

Letní slunce a podnebí láká k venkovním hrátkám. Vlasy se ničí a vysouší působením slunce, chloru v bazénu i mořskou vodou. Dostatečnou ochranu může zajistit nabarvení vlasů kvalitním přípravkem. Barva totiž obalí vlasy a ty budou mít ochranu před okolním působením. Proti lámání vlasů zařaďte do jídelníčku potraviny s biotinem – mléko, kvasnice, játra nebo žloutky. Vypadávání vlasů předejdete konzumací potravin se zinkem – pohanky, ječných krup, ořechů, masa, jater, mořských plodů atd.

Pravidlo 3: Pravidelná regenerace vlasů

Vlasy dostávají zabrat celoročně a uvítají regenerační masky aspoň jednou za týden. Můžete si koupit speciální přípravky k regeneraci. Lze využít například stoprocentní aloe vera gel, schopný omladit vlasy a zásobit je živinami. Po použití budou vlasy pružnější a nebudou se tolik lámat. Vypadávání a lámání vlasů eliminuje také používání několika kapek konopného oleje, určeného i k regeneraci vlasů.

Pravidlo 4: Kondicionéry usnadní rozčesávání

Zejména u delších vlasů je třeba myslet na používání kondicionéru. Přípravek nanášejte od konečků vlasů, ale pokud máte mastné vlasy, kořínky vynechte. Nechte chvíli působit a podle návodu smyjte nebo nechte ve vlasech, jestli se jedná o neomyvatelný druh. Oplachování neprovádějte horkou vodou.

Vlasovou kosmetiku vybírejte pečlivě, třeba na stránkách Drmax.cz.

Pravidlo 5: Vlasy rozčesávejte šetrně

Mokré vlasy se nemusí vždy rozčesávat snadno. Vyhněte se česání mokrých vlasů pomocí hustých kartáčů. Zvolte si hřebeny se širokými zuby nebo kartáč Tangle Teezer, který je šetrný. Nedoporučuje se chodit spát s mokrými vlasy. Nejlépe je nechte přirozeně uschnout, anebo použijte fén se studeným vzduchem. Používání horkého vzduchu urychluje tvorbu mazu a vlasy se brzy stanou mastnými.

 
 
 
Zpět na všechny články

Dejte nám Like :)

Začněte hubnout!

Vyplníte online formulář

Začněte vyplněním dvou políček online formuláře.

Zavoláme Vám a domluvíme se

Domluvíte si schůzku a termín na nejbližší pobočce.

Dostavíte se na pobočku

Individuální diagnostika a konzultace s naším výživovým poradcem.

Názory klientů

Dáša Stummerová

clientKolegyně v práci hezky zhubla, a když jsem dostala odvahu se jí zeptat, jak je to možné, přivedla mne její odpověď do NATURHOUSE v Liberci. Byla jsem nervózní, ale pan dietolog byl milý a pozitivní a pomohl mi vše překonat.

 
Podívejte se na naše video a zjistěte, jak konzultace v NATURHOUSE probíhá.
 
Objednejte se na konzultaci

Objednete se na konzultaci pomocí jednoduchého formuláře, který naleznete na stránkách. Začněte hubnout ještě dnes.

 
3 základní principy hubnutí
 
Naše metoda

Pořád nechcete uvěřit, že s námi můžete zhubnout až 8 kilo za měsíc? Přijďte se přesvědčit na jednu z 69ti poboček v celé ČR. Na základě analýzy těla vytvoříme individuální jídelníček, díky kterému začnete od prvního dne hubnout a nebudete mít hlad.

Zjistit více
Jak to funguje?

Kolik zhubnu a za jak dlouho? Kolik stojí konzultace v pobočce NATURHOUSE? Jakým způsobem hubnutí funguje? Je možné jíst zdravě a přitom chutně? Jak zjistím své BMI a co to vůbec znamená? To vše a mnohem víc Vám zodpovíme v sekci Jak to funguje?

Zjistit více
Vaše příběhy

Máme několik důkazů, že hubnutí s NATURHOUSE funguje. Přečtěte si příběhy lidí, kterým odborníci dokázali pomoct. Ať už zhubli 10 nebo 50 kilogramů, jedno je spojuje. Cítí se skvěle a fit, mají více energie a jsou zkrátka šťastní, že to dokázali.

Příběhy klientů